Puste2 MENU
 | 
       Fatimska. Ziema zaniedbana, opuszczona, niezagospodarowana. Ni to szósty, ni to ósmy numer. Jeśli się zatrzymasz, kucniesz rozgarniesz gęstwinę chaszczy - w oku dogorywającej, rdzewiejącej siatki zobaczysz trójstopniową ceglaną, otynkowaną kapliczkę z dwuspadowym daszkiem. We wnęce za szybą znajdziesz współczesną figurkę Maryi z dzieciątkiem, poniżej jednak inkrypcję na tabliczce kamiennej informującą, iż na 25 lat przed objawieniami fatimskimi odnowili ją Marianna i Grzegorz Perlikowie na cześć i chwałę Bogu i Maryi. 

   SKAZA / Mężczyzna z rodu Maryi / o. Adam Czuszel, paulin z klasztoru w Łęczeszycach na Mazowszu  

      Zobaczysz też nad sobą niebo. Jak w Litanii Loretańskiej. Brama Niebieska, bo daje nam Jezusa - Bramę pasterzy i owiec. Nad każdym z nas otwiera niebo.

     Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Powtórnie [...] powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. J 10, 1n.7 w przekładzie Biblii Tysiąclecia