Puste2 MENU
 | 
      Tak, nie tylko wesprzyjmy. Częstokroć chodzi dokładnie o to, by ich ocalić. Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie są poddawani uporczywym, brutalnym próbom islamizacji. Uciekają ze swych domów w obawie przed utratą życia. Często już nigdy nie wracają do swego miejsca na ziemi. Żyją w katastrofalnych warunkach czekając na zakończenie konfliktów. 
       Solidarność z prześladowanymi podkreślamy przez pamięć o nich i wsparcie finansowe ich potrzeb. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 wspieramy potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Moża to zrobić do 31 marca 2018 roku. W naszym kościele wykorzystamy do składania ofiar skarbonę przy biuletynie Wspólnota w najbliższą niedzielę 12 listopada br. Wszystkie zebrane środki gromadzi Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które w latach 1958-1997 jako Kirche in Not udzielało pomoc kościołowi prześladowanemu i potrzebującemu w Polsce, a od 2006 posiada swoje polskie przedstawicielstwo.
       Najważniejsze jednak, że pamiętamy o nich w modlitwie:
       Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twojego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci , którzy z powodu swej woary są prześladowani. Obdarz Ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie. Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.