Puste2 MENU
 | 
    Zamierzamy zorganizować pielgrzymkę do Watykanu i Włoch.

      Kiedy?
      Od dziewiątego do szesnastego września 2018 roku. To czas, w którym zwykle myślimy o organizacji jesiennego integracyjnego wyjazdu parafialnego. Chcemy sięgnąć z Wami do tych stref terminarza, które w tym momencie powinny być jeszcze mniej zapełnione. Chcemy też dać czas na oszczędzanie tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na natychmiastowe zadysponowanie dwoma tysiącami złotych. Przez dziesięć miesięcy można odłożyć po dwieście złotych i pojechać. Poza tym chcemy, żeby pogoda nie była uciążliwa dla Polaka do pielgrzymowania po Włoszech. We wrześniu spodziewamy się zastać w Italii przyjemne 23 do 25 stopni na plusie (w wodzie też) które pozwolą swobodnie przemieszczać sie pomiędzy zabytkami i dadzą możliwość kąpieli i plażowania nad Adriatykiem na półwyspie Gargano.

      Gdzie? 
      Na początek naszego wspólnego pielgrzymowania klasycznie. Do Watykanu na audiencję środową z papieżem Franciszkiem i różaniec przy grobie św. Jana Pawła II. Do Rzymu, zwłaszcza tego antycznego i barokowego. Do św. Michała Archanioła i do św. Ojca Pio. Do św. Franciszka z Asyżu i do św. Antoniego. Na Monte Cassino, do św. Benedykta i w inne miejsca, w których walczyli i ginęli polscy żołnierze za wolność Waszą i naszą. Wszystko w 8 dni. Ujęte przez wybrane biuro podróży w szczegółowy plan

      W jaki sposób? 
     Najpierw zapisy. Imię, nazwisko, data urodzenia, adres, seria i numer paszportu lub dowodu osobistego, kontakt mailowy lub telefoniczny. Jeśli uzbieramy 40 osób - opłata za pielgrzymkę nie przekroczy  2000 PLN. Jeśli nie uzbieramy chętnych w parafii - zlecimy organizatorom dokooptowanie do naszej grupy innych pielgrzymów, żeby zachować korzystne warunki opłaty. Szczerze mówiąc mamy nadzieję na spełnienie tego pierwszego wariantu. Potem spotkanie z przedstawicielami biura w parafii, którzy cierpliwie i rzeczowo odpowiedzą na tysiąc i jedno pytanie pielgrzyma. Potem wpłaty ratami i odliczanie dni do wyjazdu. Zapraszamy do zapisów w zakrystii, przez pośrednictwo naszej skrzynki pocztowej lub w kancelarii w godzinach urzędowania.