Puste2 MENU
 | 
       
        1. Dziś w Kościele w Polsce Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym. Wsparliśmy tą inicjatywę kwestą z ubiegłej niedzieli w wysokości 12808,74 PLN, 30 USD i 19 EUR przez pośrednictwo Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego na potrzeby obozu uchodźców dla Sudańczyków, który w ubiegłym roku powstał w Palabek, w Ugandzie. Więcej na stronie internetowej parafii.
 
        2. Jutro w 101. rocznicę odzyskania Narodowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W naszym kościele kolejna Msza św. Za Ojczyznę o godzinie 18.30. Po Mszy św. (ok. godz. 19.15) wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Bożym Młynie. Kancelaria parafialna w święto nie urzęduje. Jutro wspomnimy św. Marcina z Tours, biskupa. We wtorek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w środę wspomnimy pierwszych męczenników Polski z Międzyrzecza. W piątek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.
        W sobotę wspomnienie patronalne Matki Bożej Miłosierdzia, patronki naszego dolnego Kościoła. W ten dzień Msze sw. w kościele dolnym o 7.00 i o 9.00. Suma o godzinie 18.30 w kościele górnym poprzedzona permanentną nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia. Intencje nowennowe odczytamy wyjątkowo na początek nabożeństwa, więc ofiarodawców zapraszamy na 18.00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Kościelniak świętujący 30. rocznicę święceń kapłańskich. Kancelaria parafialna w sobotę nie urzęduje.
       W najbliższą niedzielę w naszym kościele będziemy gościć ks. kanonika Jacka Piszczka, który jak co roku wygłosi kazania i zbierze składkę na budowę kościoła św. Jacka w naszym dekanacie. W kościele na świecie będzie to 3. Światowy Dzień Ubogich.  
       Zapraszamy w ten dzień wszystkich, którzy zazwyczaj samotnie spędzają czas na wspólny niedzielny obiad do Bożego Młyna na godz. 13.00. Najlepiej po udziale we Mszy św. o godzinie 12.00. Możemy też zanieść przygotowany obiad osobom obłożnie chorym. Konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub w Młynie, chętnych do do udziału we wspólnym obiedzie i do dostarczenia obiadu. Zapisy chętnych od dziś do środy po każdej Mszy św. w zakrystii.
       Zachęcamy również do zainteresowania się losem ubogich na własną rękę i zaproszenia ich do siebie na wspólny obiad w niedzielę, lub w Wigilię. 
      Ofiary zebrane do skarbony na Kuchnię św. Jana Kantego w najbliższą niedzielę w połowie wykorzystamy na przygotowanie parafialnego obiadu, drugą połowę przeznaczymy na organizację archidiecezjalnego dnia ubogich, który rozpocznie się w namiocie na Małym Rynku już w środę 13 listopada. (szczegóły na plakatach w gablotach i na stronie internetowej parafii)

      3. Dziękujemy młodym i dzieciom z nauczycielami za udział we Mszy św. za Ojczyznę, koncercie pieśni patriotycznych i wspólnym śpiewaniu hymnu państwowego w miniony piątek.

      4. Ks. bp Damian Muskus przyjął zaproszenie do bierzmowania naszej młodzieży z klas ósmych i wyznaczył termin bierzmowania na wtorek, 24 marca 2020 r. na godzinę 18.30. W dni powszednie jeśli nie postanowiono inaczej o 18.00 adoracja IHS z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II i okazja do spowiedzi św.

      5. W Bożym Młynie w środę o godz. 18 wykład na temat  Edukacji spersonalizowanej wygłosi dr Stanisław Kowal, ojciec siedmiorga dzieci, orędownik wolności w edukacji. W piątek o godz. 19.15 dr Anna Wajda opowie o pracy rybaka w czasach Jezusa.

      6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w bazylice Ofiarowana NMP w Wadowicach i św. Floriana w Krakowie ks. dra Jacka Pietruszkę, dyrektora Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...