Puste2 MENU
 |
  1. Dziś otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Krakowskiej. W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą na Rok Miłosierdzia o godz. 15.00. Dziś również cykl prelekcji członków Akademii Obrońców Życia, po każdej Mszy św. i stosowna wystawa. Wolontariusze rozdają też materiały promujące miłosierdzie wobec bezbronnych, czyli dbałość o życie dziecka poczętego i o jego naturalne poczęcie. Dziś również niechlubna, 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez władze komunistyczne, czyli szczególna okazja do modlitwy za naszą Ojczyznę.
  2. W poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, w środę rozpoczniemy nowennę do dzieciątka Jezus, a w czwartek rozpocznie się druga część Adwentu. W środę po wieczornej mszy św. Nowenna do M. B. Miłosierdzia.
  3. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami, a których nie odwiedzamy regularnie w I sobotę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę od godz. 9.30.
  4. Od dziś do kosza przy ołtarzu w kościele górnym zbieramy dar ołtarza na przygotowanie paczek świątecznych przez Zespół Charytatywny. Można składać: wędlinę, ciasto, słodycze, owoce, nabiał i wszystko co potrzebne na świąteczny stół. Kosze będą wystawione do środy 23 grudnia, do godz. 16.00. Spakowane paczki młodzież rozniesie w środę wieczorem.
  5. Przygotowujemy wieczerzę wigilijna dla bezdomnych w byłym barze Słoneczko w środę 23 grudnia o godz. 14.00. Chętnych do udziału prosimy o zapisy w jadłodajni dla bezdomnych w godzinach dyżuru – od 13.00 do 14.00. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon św. Antoniego i św. Jana Kantego i przelane na konto parafii z takim przeznaczeniem. W pierwszych trzech miesiącach samodzielnego funkcjonowania jadłodajni Ofiary pokrywają dokładnie jej wydatki. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę do skarbon na przygotowanie wigilii i na codzienne darmowe posiłki dla 23 osób stołujących się w jadłodajni.
  6. W najbliższą sobotę 19 grudnia od godz. 9.30 do 13.00 w naszym kościele dzień skupienia dla Gimnazjum Oazowego im. ks. Franciszka Blachnickiego, ze Mszą św. o godz. 12.00
  7. Prosimy o uwagę przy zakupie, czy przyjmowaniu egzemplarzy Pisma Świętego. Egzemplarze katolickie powinny zawierać imprimatur, nihil obstat, czyli aprobatę władzy kościelnej. OO. Bernardyni nie udzielili pozwolenia na wykorzystanie pocztówki z ich bazyliką do reklamy jednego z portali internetowych, co miało miejsce w niektórych blokach naszego osiedla. Rozpowszechniającym rożne materiały przypominamy, że wypada poprosić o pozwolenie na tego rodzaju działanie, zarządcę miejsca. Liczymy również na rozwagę i obiektywizm przyjmujących takie materiały. My na bieżąco informujemy w ogłoszeniach duszpasterskich, na stronie internetowej i biuletynie Wspólnota, o inicjatywach, które zyskały aprobatę parafii.
  8. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele spotkanie z S. Sercanką Prezencją Żmigrodzką w ramach comiesięcznych spotkań z zakonnikami w Roku Życia Konsekrowanego. Również w niedzielę spotkanie wspólnoty Migdałki – Wiara Światło. Po udziale we Mszy św. spotkanie przedświąteczne wspólnoty w Sali nr 3. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 20.00 comiesięczne świadectwo biblijne młodych w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
  9. W zakrystii czekają na wiernych opłatki wigilijne. Przy wejściu do kościoła są ostatnie świece wigilijne Caritas i sianko na stół wigilijny, które przygotowała młodzież oazowa.
  10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 153 informuje, że w środę 16 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się dzień otwarty szkoły, dla rodziców z dziećmi, które we wrześniu 2016 r. mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Szczegóły na plakacie.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Doboszewską. … wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie...