Puste2 MENU
 | 

        1. Dzisiaj Uroczystość upamiętniająca 17. rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Po Mszy św. o godzinie 12.00 odśpiewamy uroczyste Te Deum przed Najświętszym Sakramentem. Młodzież oazowa zaprasza do stoiska ze zniczami nagrobnymi przy wejściu do kościoła.
        We wtorek, na ostatnie nabożeństwo różańcowe w październiku zapraszamy dzieci z uzupełnianymi w ciągu miesiąca modlitwy planszami.

        2. W środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu odprawiamy Msze święte jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy św. o 20.00. Procesja z czytaniem wypominków na cmentarzu w Pasterniku o godz. 14.00. Po niej Msza św. W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych o godz. 18.00.
       W czwartek, 2 listopada Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w górnym kościele o godz. 9.00 i o 18.30, w kościele dolnym o 7.00 (po niej rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu Jutrznią) i o 17.00. O 16.30 zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu nabożeństwem za przyczyną św. Jana Kantego. Modlitwa za zmarłych z odczytaniem wypominków jednorazowych w kościele górnym o godzinie 18.00. Zapraszamy na nią Rodzinę Radia Maryja w miejsce comiesięcznego spotkania.
       W Uroczystość Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych nawiedzając kościół lub kaplicę publiczną możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych przyjmując po spowiedzi św. komunię św. i odmawiając modlitwy  Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz inną wybraną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.  W dni od 1 do 8 listopada po nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych zyskujemy odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
   
      3. Powoli kończymy przyjmowanie wypominków rocznych i jednorazowych, by móc przygotować nową edycję do modlitwy na niedzielę, 5 listopada. Formularze wypominków za zmarłych pobieramy ze stolika przy skarbonie i składamy do koszyków składkowych, w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. W wypominkach rocznych modlimy się za naszych zmarłych w niedziele przed Mszami św. o godzinie 7.30, 12.00 i 17.00 i odprawiamy w Ich intencji 12 Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca o 7.00. Wypominki jednorazowe odczytamy w czasie nabożeństwa przed wieczorną Mszą świętą w dniach od 1 do 8 listopada o godzinie 18.00, w sobotę wyjątkowo o godzinie 17.45.

      4. W pierwszy piątek listopada spowiadamy od 6.30 do 7.30, od 8.30 do 9.00 oraz od 16.00 do 19.00. Msze św. w ten dzień o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Adoracja NS po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00.
   W pierwszy czwartek listopada do 20.00 Godzina Święta z Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa animowana przez wspólnotę Odnowy w Duchu św. Manus Domini.
   W pierwszą sobotę miesiąca o 7.30 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP z możliwością spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. O 17.45 różaniec wynagradzający z modlitwą za zmarłych.  Wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę od godziny 9.30. 

       5. Dziękujemy nauczycielom szkół i przedszkoli działających w naszej parafii za przygotowanie i obecność w czasie dorocznego spotkania. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa i koleżeńskie spotkanie przy stole ułatwi współpracę dla dobra uczniów. Dziękujemy Młynarzom i młodym z PanaMa Group za sfinansowanie i wykonanie pierogów dla chorych w dzień odpustu.

      6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w bibliotece parafialnej. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. W środę i w czwartek Boży Młyn nieczynny. Obiady dla bezdomnych i potrzebujących nie będą wydawane tylko w Uroczystość Wszystkich Świętych.
     
 7. O Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka dowiemy się więcej z plakatów i na stronie internetowej parafii. W kancelarii pozostawiono reklamówkę. Można ją odebrać w miejscu pozostawienia, albo po kontakcie z księdzem.