Puste2 MENU
 | 

        1. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, Narodowe Święto Niepodległości w 99 rocznicę jej odzyskania przez Polskę.
        11 listopada 2017 br. Małopolska i Kraków obchodzić będą 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody organizowane przez Wojewodę Małopolskiego rozpoczną się o godz. 8.00 na placu Matejki, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie o godz. 11.00 w Katedrze Wawelskiej odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny. Liturgii przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po uroczystej Eucharystii spod Katedry Wawelskiej wyruszy pochód patriotyczny, który przejdzie na Plac o. Adama Studzińskiego, gdzie – pod Krzyżem Katyńskim – zostanie złożony wieniec. Następnie pochód przejdzie ulicą Grodzką na Rynek Główny, gdzie ok. godz. 13.00 odbędą się występy Orkiestry Wojskowej oraz zespołu tanecznego Cracovia Danza.
         W naszym kościele Msze św. w intencji Ojczyzny w sobotę o godzinie 18.30 i w poniedziałek, 13 listopada o godz. 10.00 z udziałem dzieci i  młodzieży ze szkół na terenie parafii. Po niej przedstawienie patriotyczne przygotowane przez społeczność SP nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i do udekorowania naszych mieszkań flagami narodowymi.
         W najbliższą niedzielę 9. Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

        2. Modlitwa z odczytywaniem wypominków jednorazowych do środy włącznie o godzinie 18.00. Od dzisiaj odczytujemy nową edycję wypominków rocznych przed Mszami św. o godzinie 7.30, o 12.00 i o 17.00. W intencji wypominanych w wypominkach jednorazowych i rocznych odprawimy 11 Mszy św. w każdy pierwszy piątek miesiąca od grudnia do października 2018 r. o godzinie 7.00. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane przy zgłaszaniu wypominków.
        Przypominamy, że do 8 listopada po nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych przynajmniej w myśli zyskujemy odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku po modlitwie i nawiedzeniu cmentarza zyskujemy odpust cząstkowy.

         3. W poniedziałek, 6 listopada o 9.30 w bibliotece parafialnej spotkanie Zespołu Charytatywnego.

         4. W niedzielę 22 października zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadziliśmy liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. W naszym kościele uczestniczyło 3012 wiernych co (przy założeniu, że parafia liczy ok. 6 tys. wiernych i wszyscy uczestniczący byliby naszymi parafianami) daje 50,2% ogólnej liczby wiernych naszej parafii. Dziękujemy zatem wszystkim parafianom i wszystkim gościom naszej parafii za uczestnictwo w niedzielnym zgromadzeniu eucharystycznym. 60% z uczestniczących i 70 % komunikujących to kobiety. Trzech z dziesięciu uczestniczących we Mszy św. przyjęło komunię św. Dziękujemy Oazie i ministrantom za posługę liczenia.

         5. W czwartek, 9 listopada br. o godzinie 16.30 w naszym kościele ostatni w tym roku recital dyplomowy Arkadiusza Pawliczka z klasy organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy. W programie utwory  Buxtehude'go, L. Vierne'a, M. Sawy, J. Alaina, J. Rheinbergera. Więcej szczegółów na plakatach w gablotach.

         6. Od lipca br. obok bieżących opłat związanych z utrzymaniem parafii wydaliśmy z funduszu parafialnego 24,5 tys. PLN na automatykę do bram wjazdowych na plac kościelny i na przygotowanie odpustu św. Jana Kantego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom składającym swe ofiary w kopertach do koszyków składkowych i przelewami na konto parafialne.

         7. W Bożym Młynie w sobotę 11 listopada po Mszy św. wieczornej za Ojczyznę wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, na które organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych śpiewających prywatnie i zrzeszonych w chórach parafialnych. Najbliższe spotkanie w ramach kursu komputerowego dla seniorów nie odbędzie się. Zapraszamy na spotkanie za tydzień.

         8. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy śp. Stanisławę Peszko. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...