Puste2 MENU
 | 
        
        1. Dziś w Kościele w Polsce 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Możemy wesprzeć chrześcijan w Syrii, w Iraku, w Arabii Saudyjskiej ofiarą do skarbony przy biuletynie Wspólnota. Dziś także zbiórka do puszki dla Kuchni św. Jana Kantego przygotowująca I Światowe Święto Ubogich, którego przeżywanie rozpoczynamy od dzisiaj.
 Więcej informacji na ulotkach, na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 Zachęcamy do włączenia się w przeżywanie tego święta poprzez zaproszenie uboższego sąsiada na obiad w najbliższą niedzielę.

         2. W poniedziałek wspomnimy pierwszych męczenników Polski z Międzyrzecza. O 10.00 Msza św. za Ojczyznę dla społeczności szkół z naszej parafii. Po niej przestawienie patriotyczne przygotowane przez dzieci.  
         W czwartek, we wspomnienie MB Miłosierdzia uroczystość Patronki dolnego kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 w dolnym kościele, przed Obrazem MB Miłosierdzia, o 18.30 w kościele górnym. Sumę o 18.30 odprawią Srebrni Jubilaci: ks. Grzegorz Wicher, ks. Jacek Tekiela ks. Bogdan Jeleń; kazanie wygłosi ks. Robert Tupta - wszyscy byli wikariusze w naszej parafii. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia w kościele górnym.
        W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.

        3. W najbliższy czwartek ze względu na uroczystość urzędowanie kancelarii parafialnej i dyżur Zespołu Charytatywnego odwołane.

        4. Pod inicjatywą obywatelską Zatrzymaj Aborcję zebraliśmy 319 podpisów. Przekazaliśmy je do Komitetu Inicjatywy w Warszawie. Dziękujemy Młynarzom z Bożego Młyna za koordynację akcji w parafii.

       5. W Bożym Młynie w piątek o godz. 17.30 spotkanie z proboszczem, w sobotę o godz. 16.00 spotkanie z Siostrą Prezencją, Sercanką w ramach podsumowania jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie dla osób, które pielgrzymowały do Fatimy. W czasie spotkania możliwość podzielenia się wrażeniami z pielgrzymki.

        6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Rumianek i śp. Zbigniewa Skrzeka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...