Puste2 MENU
 | 
         
         1. Dziś I Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. 
         W poniedziałek wspomninie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek wspomnimy Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Wśród wszystkich, którzy przygotowali uroczystość święta patronalnego dolnego kościoła dziękujemy p. organiście Andrzejowi Garbieniowi, zespołowi PanaMa Chór i scholi młodzieżowej i dziecięcej. Niech im, jak również chórowi Amicus Bóg błogosławi w czasie prób, naszej wspólnej modlitwy i w codziennym życiu.
        Chóry zapraszają chętnych śpiewaków na spotkania we wtorki wieczorem, schole w piątki wieczorem. W piątek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich, w sobotę wspomnimy św. Katarzynę. Najbliższa niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie starego roku liturgicznego.

        2. Trwa nowenna przed Uroczystością Chrystusa, Króla Wszechświata. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej czuwanie wigilijne przed tą uroczystością przed Najświętszym Sakramentem do godziny 21.00 animowane przez Honorową Straż NSPJ, Akcję Katolicką i Odnowę w Duchu Świętym. W czasie czuwania możliwość modlitwy wstawienniczej. W uroczystość Chrystusa Króla chór Amicus oprawi liturgię Mszy św. o godzinie 12.00.

         3. Parafia św. Wojciecha zaprasza na Mszę św. o beatyfikację Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego w poniedziałek 27 listopada o godzinie 18.00.

         4. W kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w tygodniu jej święta patronalnego zamontowano mozaikę w przestrzeni krzyża nad tabernakulum. To symboliczny powrót do realizacji projektu wystroju wnętrza kaplicy autorstwa Roberta Pigonia, zaniechanej w 2012 roku. Więcej szczegółów o spodziewanej kontynuacji wystroju na stronie internetowej parafii.
 
         5. Zbliża się liturgiczne wspomnienie patrona pszczelarzy, św. Ambrożego. W najbliższą niedzielę znani nam pszczelarze z Wieliczki przeprowadzą po każdej Mszy św. kiermasz miodu i innych wyrobów pszczelarskich.

         6. Parafia św. Antoniego organizuje w dniach od 15 do 22 kwietnia 2018 roku pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela. Chętnych prosimy o zapoznanie sie ze szczegółami pielgrzymki i zapisy w kancelarii parafialnej u św. Antoniego, ul. Pod Strzechą 18 w godzinach jej urzędowania.

         7. W czasie Mszy św. do 13.15: Pan Grzegorz Zębik, doktorant piszący pracę z geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi ankietę internetową. Dzisiaj przed kościołem rozdawane są ulotki z adresem internetowym tej ankiety. Pomóżmy w gromadzeniu materiałów do pracy doktorskiej.

         8. Dla Kościoła Prześladowanego na Bliskim Wschodzie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 4793,05 PLN, na organizację Światowego Dnia Ubogich 1912,14 PLN, zatem 1000 PLN przeznaczyliśmy na organizację archidiecezjalnego ŚDU, resztę wykorzystamy na prace związane z odświeżeniem Jadłodajni św. Jana Kantego. Pieniądze przekazaliśmy adresatom. Dziękujemy ofiarodawcom.
  
         9. Boży Młyn zaprasza w środę od godz. 18.00 na odpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa panią Małgorzatę Pióro i w sobotę o godz. 17.00 na warsztaty z prowadzenia budżetu domowego prowadzone przez Aleksandrę i Andrzeja Mitków.