Puste2 MENU
 | 
         
       1. Dziś pobłogosławiliśmy opłatki i świece wigilijne Caritas. Opłatki rozniosą młodzi i starsi łącznicy do mieszkań wiernych zbierając ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.  Można też zabrać opłatki z zakrystii, zwłaszcza jeśli do mieszkania nie dociera łącznik.
       Świece wigilijne Caritas w akcji ekumenicznej pod hasłem Miłosierdzie jest jedno nabywamy za cenę nie mniejszą niż 6 PLN, składając ofiary do skarbony przy biuletynie Wspólnota. Wspieramy w ten sposób cele charytatywne w Ameryce Południowej, w naszej diecezji i w parafii.

       2. Rozpoczynamy Adwent w roku, który decyzją papieża Franciszka jest rokiem nadzwyczajnego jubileuszu w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Od jutra w dni powszednie Roraty o 6.30 w kościele górnym. Na roraty przynosimy lampiony. Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, by czynić dobro i wylosować na dzień modlitwy rodzinnej figurkę Matki Bożej Niepokalanej. W czasie kazań roratnich skorzystamy z materiałów duszpasterskich na Roraty o św. Józefie, Strażniku Skarbów.
       Pięć minut przed rozpoczęciem rorat p. organista poprowadzi próbę śpiewu. 

       3. W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, w czwartek wspomnimy św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele: o 6.30 i o 17.00 Roraty, o 9.00, i 18.30. Godzina Łaski o godzinie 12.00 w kościele dolnym.  Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Wtedy pobłogosławimy i wręczymy im medaliki. Po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci z klas III SP w kościele dolnym.
       O 19.15 młodzież odśpiewa Akatyst ku czci Matki Bożej w kościele górnym.
       W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Radia Maryja w sali nr 6.  

       4. Róże różańcowe z naszej parafii zapraszają do wspólnej modlitwy w ramach Jerycha Różańcowego w czwartek, 7 grudnia od godziny 8.00 do 18.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pierwsza część kolejnej godziny adoracji będzie poświęcona na modlitwę wspólną prowadzoną przez kolejną różę, druga na modlitwę w ciszy.
      W najbliższą niedzielę będziemy gościć proboszcza sąsiedniej parafii św. Jacka, ks. kanonika Jacka Piszczka, który wygłosi kazanie i zbierze składkę na budowę kościoła. W imieniu kwestującego i własnym już dziś prosimy o wsparcie szczytnego celu budownictwa sakralnego w naszej diecezji.
      W najbliższą niedzielę po Mszy św. dla dzieci o 10.30 św. Mikołaj odwiedzi dzieci i obdaruje je słodyczami. Zejdzie też do dolnego kościoła i rozda prezenty. Rodziców prosimy o kontakt od 10.00 w kaplicy.  

       5. W pierwszy czwartek miesiąca na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 18.00 Nabożeństwo ku czci św. Jana Kantego z modlitwą w intencji duchownych, pracowników naukowych i studentów związanych z naszą parafią oraz w intencji potrzebujących, wspieranych przez naszą parafię. Po raz pierwszy odmówimy modlitwę do św. Jana Kantego, którą opatrzył Imprimatur, czyli pozwoleniem do publicznego odmawiania Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski i którą regularnie będziemy odmawiać w czasie pierwszoczwartkowego nabożeństwa.
      6. W Niedzielę Najświętszej Rodziny, 31 grudnia br. o 12.00 planujemy Mszę św. z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla Złotych i Srebrnych Jubilatów, którzy zawarli związki małżeńskie w r. 1967 i w 1992 r. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z listą jubilatów dziś lub w najbliższą niedzielę. Można  ją przejrzeć w zakrystii.  

      7. Planujemy organizację autokarowej pielgrzymki parafialnej do Watykanu i Włoch we wrześniu 2018 roku. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotach parafialnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Decyduje kolejność zgłoszeń.  

      8.  W Bożym Młynie w czwartek od 18.00 warsztaty szydełkowego robienia maskotek tzw. Amigurumi a w sobotę o godz. 17.00 spotkanie z alpinistą, podróżnikiem Piotrem Pogonem. Szczegóły na plakatach. 

      9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Gębkę i śp. Ryszarda Kruka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...