Puste2 MENU
 | 
           
            1. Dzisiaj przy wejściu głównym członkowie Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini rozprowadzają ostatnie opłatki wigilijne. Przy biuletynie wspólnota nabywamy ostanie świece wigilijne w cenie nie mniejszej niż 6 PLN. Młodzież oazowa po Mszach św. rozprowadza sianko na stół wigilijny. W Bożym Młynie kiermasz akcesoriów świątecznych wykonanych przez młodzież, z którego dochód młodzi przeznaczą na wyjazd na ŚDM do Panamy.
 
            2. W sobotę, 23 grudnia spowiedź przedświąteczna w kościele górnym od godz. 6.30 do 9.00 z przerwą od 7.30 do 8.00 i po południu od 16.00 do 19.00, z przerwą od 17.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

            3. Ostatnie w tym roku roraty w najbliższą sobotę. Na zakończenie Rorat losowanie figurki Maryi Niepokalanej dla dzieci, które uczestniczyły w roratach. Wtedy też zapraszamy dzieci z uzupełnionymi planszami roratnimi.
            W najbliższą niedzielę dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. w ten dzień o 13.15. Pasterka o godzinie 24.00 po której zgodnie z parafialną tradycją podzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia. W czasie pasterki kwestujemy na fundusz SOS dla ratowania życia nienarodzonych. Przypominamy o tradycji postnej w dniu wigilijnym. Również wieczerza wigilijna powinna składać się z postnych potraw. Wigilię rozpoczynamy czytaniem fragmentu z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, następnie ojciec lub obecny senior prowadzi wspólną modlitwę. Po wigilii wspólnie kolędujemy. Można podarować sobie drobne prezenty.
          W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego.
          W święto św. Szczepana nie odprawiamy Mszy św. o godzinie 20.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odczytamy list Rektora UPJP 2 i zbierzemy tacę na potrzeby uczelni.
 
           4. Przedświąteczna wizyta u chorych w najbliższy piątek, 22 grudnia od godziny 8.30. Prosimy zgłaszać potrzebę zaopatrzenia chorych w zakrystii. Kolejne odwiedziny u chorych w pierwszą sobotę lutego.
           Przygotowujemy wieczerzę wigilijną dla potrzebujących i bezdomnych w Bożym Młynie w piątek, 22 grudnia o godzinie 14.00. Do tej pory zgłosiło się 15 chętnych. Prosimy o zapisy w jadłodajni dla bezdomnych w godzinach jej dyżuru, lub w zakrystii, czy kancelarii parafialnej w nieprzekraczalnym terminie do środy, do wieczornej Mszy św. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon św. Antoniego i św. Jana Kantego i przelane na konto parafii z takim przeznaczeniem i na codzienne darmowe posiłki dla 18 osób stołujących się w jadłodajni.
           Do kosza przy ołtarzu w kościele górnym zbieramy dar ołtarza na przygotowanie paczek świątecznych przez Zespół Charytatywny dla najuboższych w parafii. Można składać wędlinę, ciasto, słodycze, owoce, nabiał i wszystko, co potrzebne na świąteczny stół. Kosz będzie wystawiony do soboty, 23 grudnia, do godziny 16.00. Po spakowaniu ofiarowanych produktów młodzież rozniesie paczki potrzebującym w ten sam dzień wieczorem.  

          5. Większość łączników i wolontariuszy PanaMa Group odwiedzili swoje rejony roznosząc poświęcone opłatki. Bardzo dziękujemy im za posługę i wiernym za ofiary.
          Jutro odwołany dyżur p. Łucji Bogacz-Rajdy, w czwartek p. Agaty Krasuckiej w Poradni Pomoc Bliźniemu.  

          6. Jutro o 17.00 zapraszamy do dolnego kościoła na Jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola 137, a w środę o 17.00 na Jasełka uczniów SP 153 również w kościele dolnym.  

         7. Dziś w biuletynie Wspólnota publikujemy plan wizyty duszpasterskiej w parafii na dni starego roku. Na stronie internetowej parafii opublikowaliśmy harmonogram całej kolędy. W tym roku jak w poprzednie w wizycie duszpasterskiej uczestniczą księża zatrudnieni w parafii i rezydujący na plebanii. W uroczystość Bożego Narodzenia w ogłoszeniach przypomnimy harmonogram kolędy na poświąteczny tydzień.  

          8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Cieślik. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...