Puste2 MENU
 | 
       
       1. Dzisiaj Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia i 544. rocznica narodzin dla nieba św. Jana Kantego, naszego patrona. Pomódlmy się za Jego przyczyną.

       Wspólne odmówienie modlitwy do św. Jana Kantego 

        Dziś  nie odprawiamy Mszy świętych o godzinie 17.00, 18.30 i 20.00. Pasterka o godzinie 24.00. 
        Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. Pojutrze, w święto św. Szczepana nie odprawiamy Mszy św. o godzinie 20.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odczytamy list Rektora UPJP 2 i zbierzemy tacę na potrzeby uczelni. 
        W środę wspomnienie św. Jana Ewangelisty, w czasie Mszy św. obrzęd pobłogosławienia wina. W czwartek wspomnienie śś. Młodzianków, Męczenników. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O 12.00 Msza św. z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par małżeńskich, które w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia i 25-lecia małżeństwa. Złotym i srebrnym Jubilatom wręczymy listy gratulacyjne z błogosławieństwem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Sami Im pogratulujemy i pobłogosławimy. Mszę św. wokalnie oprawi Chór Amicus.   
       W najbliższą niedzielę również ostatni dzień starego 2017 roku. O 18.00 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. O 18.30 Msza św. z kazaniem podsumowującym mijający rok. W ten dzień nie odprawiamy Mszy św. o 20.00.  

        2. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i ubrali choinki, zmontowali szopkę i przygotowali w kościele górnym i dolnym dekorację bożonarodzeniową, przygotowującym i roznoszącym paczki świąteczne dla potrzebujących, przygotowującym wieczerzę wigilijną dla bezdomnych i potrzebujących, tym, którzy obsługiwali tę wieczerzę, jak również tym, którzy przygotowali i przeprowadzili kiermasz świąteczny.
 Szczególne podziękowania proboszcza dla ks. Prałata Jana, ks. doktora Pawła, ks. Janusza, naszego rodaka i księży z parafii św. Wojciecha za posługę spowiedzi przed świętami.
       Organizatorzy jarmarku świątecznego w Bożym Młynie dziękują za ofiary składane przy zakupie produktów. Na koncie Panama-zbiórka na wyjazd młodych na kolejne ŚDM zgromadzono po jarmarku ponad 3 tys. PLN.  

       3. Liturgię parafialną do uroczystości Objawienia Pańskiego sprawujemy codziennie rano i wieczorem w kościele górnym. W okresie kolędowym spowiedź przed Mszą św. wieczorną, od godziny 18.00. Kancelaria w bieżącym tygodniu czynna w czwartek i w sobotę o zwykłej porze. Jadłodajnia św. Jana Kantego wznowi swoją działalność we wtorek, 2 stycznia 2018 r.  
 
       4. Plan wizyty duszpasterskiej w całości opublikowaliśmy na stronie internetowej parafii i w gablotach parafialnych. Kolejna część tego planu na pierwsze tygodnie Nowego Roku w dzisiejszym biuletynie Wspólnota.  

       5. Do końca roku przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Włoch i Watykanu, o której więcej na stronie internetowej parafii i w gablotach parafialnych.