Puste2 MENU
 | 
      
      1. Dzisiejszym świętem kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 pobłogosławimy dzieci i matki w stanie błogosławionym. 

       2. W dni powszednie bieżącego tygodnia, o ile nie postanowimy inaczej, liturgia w kościele dolnym. Msze św. jak w każdym tygodniu. W środę różaniec o 17.45. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z jutrznią na rozpoczęcie i z nabożeństwem do Najdroższej Krwi Pana Jezusa na zakończenie. W piątek po wieczornej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.   

       3. Kancelaria podczas kolędy urzęduje jak zwykle. Okazja do spowiedzi przed wieczorną Mszą św. w dni powszednie od godziny 18.00.  

       4. Listy gratulacyjne dla Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeństwa, nieodebrane podczas uroczystości Jubileuszu rozniesiemy w bieżącym tygodniu. Jeśli posłaniec nie zastanie adresatów - będą do odebrania w zakrystii górnej.   

       5. Dziś po Mszy św. o godzinie 17.00 spotkanie opłatkowe dla łączników na plebanii. W najbliższą niedzielę o 16.00 w kościele dolnym Msza św. w ramach spotkania opłatkowego dla 14. Rejonu Domowego Kościoła. Po niej spotkanie par w Bożym Młynie. Również w najbliższą niedzielę spotkanie opłatkowe dla chóru Amicus po Mszy św. o godzinie 17.00 na plebanii.   

      6. Róże różańcowe rozpoczynają sezon pielgrzymkowy tradycyjnie pielgrzymką na Jasną Górę w sobotę 27 stycznia. Wyjazd o godzinie 7.30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać w zakrystii.
 
     7. Do udziału w ŚDM w Panamie w styczniu 2019 roku zdeklarowało się ostatecznie 21 młodych związanych z naszą parafią. Trwa faza zakupu biletów lotniczych. Nie można już w tym momencie dokonać rejestracji. Rodzice młodych, lub oni sami deklarują wpłatę pełnej sumy kosztów udziału, która wynosi obecnie 7 tys. PLN od osoby. Dla uczestników PanaMa Group kwota ta zostanie zmniejszona o sumę wypracowaną podczas zajęć grupy. Doceniając zaangażowanie młodych w życie parafii i zdając sobie sprawę z tego, że 7 tys. PLN złotych nadwyręży mocno każdy budżet rodzinny, planujemy dwie składki do puszek dla młodych wyjeżdżających na spotkanie z papieżem wiosną i jesienią bieżącego roku. Będziemy o tym informować na bieżąco.
        Podkreślamy jednocześnie, że PanaMa Group nie kończy swej działalności i dalej świadczy pomoc wszystkim chętnym w naszej parafii.  8. Istnieje możliwość rezerwacji terminów Mszy św. gregoriańskich w 2019 roku na wrzesień i listopad.
 
    8. W grudniu oprócz bieżących opłat związanych z funkcjonowaniem parafii zapłaciliśmy 4400 PLN za wykonanie czterech klęczników-konfesjonałów dębowych. Dziękujemy ofiarodawczyni, która sfinansowała zakup jednego z nich i wszystkim ofiarodawcom.