Puste2 MENU
 | 
        
        1. Od ubiegłej niedzieli rozpoczął się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy każdego do pojednania sakramentalnego z Bogiem Miłosiernym. 
         Dziś po Mszy św. posypiemy głowy popiołem osobom, które nie przyjęły  tego znaku pokuty w Środę Popielcową. O 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Drogi Krzyżowe o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla starszych, o 19.30 dla młodzieży. 
         W czwartki Wielkiego Postu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o 8.00 Jutrznią, zakończenie nabożeństwem do Najdroższej Krwi Chrystusa o 18.00. W pozostałe dni powszednie Wielkiego Postu jutrznia o 6.40.
         W czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W dni powszednie bieżącego tygodnia spowiedź wieczorem pół godziny przed Mszą św., od 18.00. 

         2. W najbliższą niedzielę w kościele w Polsce dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami organizowany przez Dzieło Pomocy Misjonarzom Ad gentes. W tym roku pod hasłem Uczniowie, misjonarze Ducha Świętego. Pierwszym i najważniejszym misjonarzem jest Duch Święty. Misjonarze - jego współpracownikami. My spotkamy się z siostrą Nazarią Czernek, dominikanką, która zachęci nas do modlitwy i wsparcia ofiarą placówki misyjnej na pograniczu Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki.  

         3. Zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez biskupa Damiana Muskusa w najbliższą sobotę, 24 lutego o 18.00 w kościele stacyjnym św. Szczepana. 
 
         4. Od dziś rozprowadzamy baranki wielkanocne Caritas w cenie nie mniejszej niż 6 PLN. Ofiary za baranki składamy do skarbony na stoliku przy wejściu głównym. Wesprą one cele charytatywne w diecezji, a w wypadku nadwyżki również utrzymanie jadłodajni św. Jana Kantego w parafii. 

         5. We wtorek pierwszy dzień comiesięcznej nowenny przed 100-leciem niepodległości naszej Ojczyzny. O 17.45 Różaniec, o 18.30 Msza św. wieczorna. W modlitwie i liturgii pomagają członkowie Rodziny Radia Maryja. Mamy możliwość nabycia modlitewników patriotycznych w cenie 2,5 PLN. Możliwość obejrzenia modlitewnika i zapisów na niego dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.  

         6. Dziękujemy wszystkim sprzątającym kaplicę Matki Bożej Miłosierdzia po pracach kamieniarskich. Młodzi dziękują za zainteresowanie zakupem pączków przez nich wykonanych w Bożym Młynie w tłusty czwartek. Udało się im zebrać na wyjazd do Panamy 2350 PLN. Z Chicago, od biskupa Wypycha - prezesa zarządu fundacji dotarło do parafii podziękowanie za ofiarę 3 tys. PLN, którą w październiku ubiegłego roku ofiarowaliśmy na Fundację św. Jana Kantego. Integracyjne  Stowarzyszenie  Kulturalno-Oświatowe  Niewidomych dziękuje za ofiarę 3305,51 PLN, którą członkowie zebrali w styczniu do puszek przed naszym kościołem.

        7. Ruch "Spotkania Małżeńskie" zaprasza na wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw, mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej i pomoc we wzajemnym zrozumieniu. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 9-11 marca oraz 23-25 marca. Szczegóły i zapisy znaleźć można na stronie internetowej parafii oraz na plakacie przy wejściu do kościoła. Tam też informacja o rekolekcjach dla żyjących w związkach niesakramentalnych.

        8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Dorotę Celej, śp. Irenę Rumian, śp. Stanisława Borutę, śp. Jerzego Korzyckiego, śp. Jacka Gotkiewicza. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...