Puste2 MENU
 | 

         1. Dziś przypada Święto św. Kazimierza, Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Po każdej Mszy św. adoracja IHS z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Gorzkie Żale o 17.45. Pod kościołem można nabyć produkty pszczelarskie.
 
         2. W najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy św. rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w parafii. Zapraszamy na naukę rekolekcyjną dla małżonków i rodziców właśnie w sobotę o 19.30. W najbliższą niedzielę Laetare o 9.00 Msza św. z nauką dla młodzieży, o 10.30 dla dzieci, o 20.00 dla studentów. W czasie pozostałych Mszy św. o zwykłej porze nauki dla wszystkich. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę wyjątkowo o 18.00 bez kazania. 
        Program każdej serii rekolekcji opublikowaliśmy na stronie internetowej parafii, w gablotach parafialnych i na prezenterach, oraz w najnowszym numerze Wspólnoty. Prosimy o modlitwę w intencji owoców duchowych rekolekcji i o osobisty udział w nich. Dla chorych pozostających w domach i mimowolnie nieobecnych postaramy się zarejestrować i zaprezentować na stronie parafialnej nauki z rekolekcji dla wszystkich.
        Droga Krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla starszych, o 19.30 dla młodzieży.

       3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w poniedziałek o 15.00 . Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 20.15. Spotkanie kandydatów na ministrantów również we wtorek o godzinie 17.00. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę o godzinie 17.30. Wszystkie spotkania w sali nr 6. 

        4. Najbliższa okazja do chrztu w parafii w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 2 kwietnia podczas Mszy św. o 13.15. Przedświąteczne pouczenie chrzcielne w Wielką Środę, 28 marca po Mszy św. wieczornej ok. 19.15 w bibliotece parafialnej. Najbliższe, przedświąteczne odwiedziny u chorych w sobotę 24 marca. Kolejne, 5 maja.

       5. Na pielgrzymkę do Watykanu i do Włoch we wrześniu br. zapisało się do tej pory w parafii 25 osób. Główny nurt zapisów przejął organizator pielgrzymki, ale ciągle jest jeszcze możliwość zapisu w parafii po zgłoszeniu do proboszcza.
      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i do Zakrzowa w najbliższą sobotę. Wyjazd o 9.00. Powrót około 17.00. Koszt 30 PLN. Istnieje możliwość zapisów w zakrystii.

       6. Gratulujemy ks. drowi Pawłowi Gałuszce, naszemu rezydentowi nominacji na stanowisko Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet Archidiecezji Krakowskiej. Prosimy o modlitwę w intencji duszpasterza obarczonego wieloma ważkimi obowiązkami. Polecamy też rodzinom i kobietom spotkanie z ich duszpasterzem, który  w naszej parafii, jeśli nie postanowiono inaczej spowiada w niedziele o 18.30, odprawia Mszę św. o 20.00 i w czwartek o 18.30.

       7. Okazja do spowiedzi w piątek i w sobotę rano od godziny 7.30 ze względu na wyjazd formacyjny wikariuszy.

      8. Jeśli zabraliśmy ulotkę o Hannie Chrzanowskiej i jesteśmy zainteresowani udziałem w beatyfikacji - należy wypełnić deklarację z ulotki i złożyć ją w zakrystii parafialnej.

      9. Przy Wspólnocie do zabrania najnowszy numer CHiTu poświęcony sylwetce służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Zachęcamy do lektury pełnej oferty czasopism katolickich rozprowadzanych w parafii. Do skarbony przy Wspólnocie składamy ofiary na dekorację Grobu Bożego i za Baranki wielkanocne Caritas nie mniej niż 6 PLN.

    10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Antoniuk i śp. Zbigniewa Kęska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...
%MCEPASTEBIN%