Puste2 MENU
 | 
        
       1. Dziś niedziela Laetare, drugi dzień rekolekcji parafialnych i pierwszy dzień rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Witamy w naszej wspólnocie ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka i ks. Krzysztofa Dębskiego. Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Każda z nauką rekolekcyjną według planu opublikowanego na stronie internetowej, w gablotach parafialnych i we Wspólnocie z ubiegłego tygodnia. Gorzkie Żale o godzinie 18.00 bez kazania pasyjnego. W czasie rekolekcji zasadniczo nie spowiadamy, by dać możliwość uczestniczącym w rekolekcjach wysłuchania nauk.
        Od poniedziałku do środy Msze św. ranne o godz. 8.00, wieczorne o 18.00, pozostałe jak w programie rekolekcji. Zamawiających wcześniej Msze św. prosimy o sprawdzenie terminu jej odprawiania w liście intencji Mszy św. Liturgia podczas rekolekcji za wyjątkiem spotkań z przedszkolakami w kościele górnym. 
        Dla chorych i starszych nie opuszczających swych mieszkań będziemy transmitować wybrane Msze i nauki rekolekcyjne. Prosimy, by nie rezygnować, jeśli to możliwe, z udziału osobistego w rekolekcjach i umożliwić chorym udział wirtualny.
        Jutro ze względu na rekolekcje kancelaria parafialna nieczynna.
 
        2. W najbliższą niedzielę zasłonimy krzyże w świątyni. Wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji Pola Nadziei zbiorą składkę do puszek na potrzeby Hospicjum.

        3. Informujemy również z wyprzedzeniem, że w drugi dzień świąt wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia nie odprawiamy Mszy św. o godzinie 20.00.

        4. W środę o 16.30 spotkanie odpowiedzialnych wspólnot zaangażowanych w Liturgię Wielkiego Tygodnia w sali nr 4.

        5. Referat misyjny Sióstr Dominikanek dziękuje za składkę w wysokości 18,5 tys. PLN, którą siostry Nazaria i Natalia zebrały w naszym kościele w Niedzielę Ad Gentes przed dwoma tygodniami. Do skarbony przy wejściu można złożyć ofiary na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za baranki wielkanocne Caritas. Łącznicy zbiorą w najbliższych dniach składkę na całoroczne sprzątanie kompleksu parafialnego. Podczas Mszy św. rekolekcyjnych w środę zbierzemy ofiarę na organizację rekolekcji.

        6. Przypominamy, że jeśli nie dopełniono rezerwacji w tygodniu odprawienia Mszy św. - anulujemy rezerwację i przyjmujemy do odprawienia inną intencję Mszy św.

       7. W najbliższą niedzielę Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Początek o godzinie 20.30 przy kolegiacie świętej Anny, zakończenie około 22.00 pod Oknem Papieskim. Misterium artysty Jana Malika Pieta w łubinach cienistej polany w najbliższą sobotę, 17 marca w dolnym kościele o godzinie 17.15. Zapraszamy.

        8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Dutkiewicza. Dobry Jezu, a nasz Panie...