Puste2 MENU
 | 
        
          1. Dziś w kościele katolickim 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Na stronie internetowej publikujemy warunki przyjęcia kandydatów do WSD w Krakowie. Wszystkich zachęcamy do lektury Orędzia Papieża Franciszka na dziś i do modlitwy w tej intencji. 
          W naszym kościele gościmy ks. prałata Jacka Koniecznego, proboszcza parafii św. Kingi w Krakowie, który głosi kazanie i kwestuje na budowę plebanii.
 
          2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W Gnieźnie zakończenie roku 600-lecia prymasostwa w Polsce.
 Odpust w sąsiedniej parafii z sumą o godzinie 18.00. W środę święto św. Marka Ewangelisty. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 18.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

         3. W sobotę, 28 kwietnia o godzinie 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych beatyfikuje pielęgniarkę, Hannę Chrzanowską. Dziś po każdej Mszy św. wcześniej zapisanym rozdajemy wyliczone wejściówki do bazyliki na tę uroczystość. Dla nieobecnych w Łagiewnikach Msza św. będzie transmitowana przez Telewizję Polską.

         4. W imieniu młodych wyjeżdżających do Panamy dziękujemy za kwestę z ubiegłej niedzieli na ten cel w wysokości 8760, 72 PLN. Pieniądze przekazaliśmy na konto grupy nowohuckiej, której część stanowimy. Po dokonaniu wszystkich zbiórek w parafiach, z których wywodzą się młodzi i potrąceniu kosztów organizacyjnych przygotowania do wyjazdu zebrane pieniądze zostaną rozdzielone pomiędzy młodych. Nasi młodzi dokonali już wpłaty 4400 PLN od osoby czerpiąc dofinansowanie ze środków zgromadzonych na koncie Panama-Zbiórka.
         Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kompleksu kościelnego w kwocie 7269 PLN. Ofiary złożone na tacę stanowią 20. część tej sumy. Zasadniczą część zebrali łącznicy. Zyskaliśmy w ten sposób kwotę potrzebną na kwartał sprzątania. Bóg zapłać!

         5. Planujemy spływ kajakowy Wieprzą z Broczyny do Darłówka (na granicy województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego) na przełomie czerwca i lipca br. Koszt 8-dniowego spływu nie przekroczy 1000 PLN. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

         6. W Bożym Młynie w najbliższą środę o godz. 19.15 kolejne, cykliczne spotkanie z biblistą Michałem Wilkiem. Zapraszamy.