Puste2 MENU
 | 
       
          1. Dziękujemy Bogu za wczorajszą beatyfikację pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, siostry naszego Boga. Dziś przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i Sióstr Misjonarek Szkoły, rezydujących w domu zakonnym przy ulicy Machaya. Dziś po Mszy św. o godzinie 18.30 rozpoczniemy nowennę do św. Stanisława, biskupa i męczennika.

         2. Jutro o 18.00 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją. Zapraszamy do udziału w majówce ministrantów i lektorów, dzieci w wieku przedszkolnym ido sypania kwiatów, mężczyzn z Róży Męskiej do niesienia baldachimu. Nabożeństwa ku czci NMP  przez cały maj odprawiamy o godzinie 18.00, po nich w dni powszednie Msza święta. Zapraszamy dzieci, które będą kompletować obrazki i wezwania do laurki dla Matki Bożej, oraz młodzież i starszych, którzy posłuchają czytanek majowych zredagowanych przez biskupa Karola Wojtyłę w 1963 roku. W maju Msze święte wieczorne w kościele, ranne w kaplicy Matki Bożej.
        Pierwsze nabożeństwo majowe poprzedzi krótki koncert pieśni maryjnych wykonany przez parafialną orkiestrę dętą pod dyrekcją p. Marka Gawlika o 17.45 przed wejściem do kościoła górnego.

         3. Również od jutra w dni powszednie o 20.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce przy ulicy Filtrowej. Wraz z ks. Robertem Piwowarczykiem, proboszczem parafii św. Antoniego, na terenie której posadowiona jest kapliczka i siostrami Misjonarkami Szkoły, pomysłodawczyniami nawiązania do tradycji odmawiania, czy śpiewania majówek przy kapliczkach zapraszamy do wspólnej modlitwy tych, którym łatwiej tam o tej porze dotrzeć. Można zabrać ze sobą miejsce do siedzenia i świecę lub lampion.

         4. We wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w środę wspomnimy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. W ten dzień Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 20.00. Kancelaria parafialna w czwartek nie urzęduje. W piątek święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa i ludzi ciężkiej, niebezpiecznej pracy, zwłaszcza strażaków, w sobotę  św. Stanisława Kazimierczyka, patrona nadzwyczajnych szafarzy komunii św. w naszej parafii pp. Pawła Jezioro i Wojciecha Kurzyńskiego.

          5. Nabożeństwo ku czci naszego patrona, św. Jana, które odprawiamy w pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 tym razem wyjątkowo ze względu na liturgię świąteczną po Mszy św. o godzinie 18.30, połączone z Godziną Świętą, animowaną przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym Manus Domini. W czasie adoracji możliwość modlitwy wstawienniczej.
         W pierwszy piątek maja Msze św. i okazja do spowiedzi św. jak w każdy pierwszy piątek. Na Mszę świętą o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci. O godzinie 18.30 Msza święta dla gimnazjalistów klas I i II w ramach przygotowania do bierzmowania. Bierzmowanych w przed niespełna miesiącem też prosimy o regularną spowiedź i komunię św. Modlitwa wynagradzająca NSPJ po Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
         W najbliższą sobotę po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godziny 9.30. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30 zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych.

         6. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w bibliotece parafialnej. W tygodniu rekolekcji przed przyjęciem święceń diakonatu prosimy o modlitwę w intencji kl. Arkadiusza, naszego parafianina i jego kolegów rocznikowych. 

         7. Ks. prałat Jacek Konieczny dziękuje za 14 tys. PLN zebrane w ubiegłą niedzielę na budowę plebanii w parafii św. Kingi. My w kwietniu zapłaciliśmy za renowację elementów drewnianych w prezbiterium kaplicy MBM 5,5 tys. PLN oraz ostatnią ratę za ogrzewanie. Za zużyte ciepło i abonament dla MPEC-u w całym sezonie grzewczym wydaliśmy od 1 września ubiegłego roku 65715,87 PLN.
         W najbliższą, pierwszą niedzielę maja zbierzemy składkę na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za wszelką łaskawość wiernych.
 
        8. Wczoraj w naszym, kościele zawarli sakramentalny związek małżeński Joanna i Damian Łukasikowie. Niech Bóg błogosławi nowożeńcom. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Bujas i śp. Mariana Chmurskiego. W Ich intencji, jak również w intencji śp. ks. bpa Juliana Groblickiego, którego 23. rocznicę śmierci obchodzimy w piątek: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...