Puste2 MENU
 | 
           
            1. Dziś w Krakowie procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. 
            W poniedziałek święto św. Macieja, Apostoła, w środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. W naszym kościele Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Nabożeństwo połączone z majówką o godzinie 18.00. Potem Msza św. nowennowa.
            W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczniemy modlitwę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę zapraszamy na czuwanie wigilijne przed dniem Pięćdziesiątnicy, które rozpocznie się wieczorną Mszą św. o 18.30 w kościele dolnym. Potrwa do 21.00. Będzie to również okazja do comiesięcznej modlitwy za Ojczyznę. Organizatorzy zapraszają wszystkich, zwłaszcza małżonków i narzeczonych, oraz tych, którzy chcieliby Bogu oddać relacje łączące ich z najbliższymi. W czasie czuwania możliwość modlitwy wstawienniczej i indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. 
            Transmitujemy Msze św. niedzielne o 12.00. Prosimy udostępnić chorym korzystanie z transmisji przez pośrednictwo naszej strony internetowej.
 
            2. W najbliższą niedzielę w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii św. dla 59 uczniów klas III SP. Msza św. o godzinie 10.30. Nabożeństwo majowe z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i rozdaniem pamiątkowych obrazków o 17.00 w kościele dolnym. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę od 9.30. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o 18.00.
 
           3. Dziękujemy ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za przekazanie parafii św. Jana Kantego relikwii krwi św. Jana Pawła II ze stosownym potwierdzeniem autentyczności relikwii. Po wykonaniu przenośnego relikwiarza w październiku br., w 40-lecie wyboru Świętego na Papieża rozpoczniemy w parafii comiesięczne nabożeństwo do Patrona Rodzin. 
           Dziękujemy za sprzątanie kompleksu kościelnego p. Marzenie Stachoń, która wykonywała tą pracę  przez niespełna rok. Witamy jako sprzątającą p. Stanisławę Myszę z Mszany Górnej. Prosimy o pomoc sprzątaczce wykonywaniu jej uciążliwej pracy, choćby przez zaprzestanie znoszenia do kościoła zużytych dewocjonaliów i starych gazet. Co z nimi zrobić? Informujemy na stronie internetowej.  Dziękujemy wszystkim, którzy jako ogrodnicy dbają o otoczenie naszego kościoła.
 
            4. W sobotę, 9 czerwca planujemy parafialny wyjazd integracyjny do Sandomierza i do Mogiły. W planie czterogodzinne zwiedzanie z przewodnikiem starówki sandomierskiej i podziemi, obiad na rynku w Sandomierzu, Msza św. i czerwcówka, zwiedzanie opactwa cystersów w Mogile pod opieką kleryka Konrada, naszego parafianina. Wyjazd o 7.00, powrót ok. 21.00. Koszt 60 PLN. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.
 
           5. W Bożym Młynie w środę 16.05 o godz. 18.30 rozpoczęcie warsztatów prowadzonych przez psychologa-trenera p. Annę Kucharską Zygmunt pod hasłem Profesjonalna obsługa emocji. W piątek od 14.00 do 16.00 studenci informatyki posłużą doradztwem w wypadku problemów z komputerem, telefonem, smartfonem.

          6.  Gratulujemy nowo wyświęconemu diakonowi Arkadiuszowi Litwiniukowi i dziękujemy Bogu i rodzicom za dar duszpasterza dla kościoła oraz przełożonym seminarium krakowskiego za uformowanie kleryka przed diakonatem. Gratulujemy i wspieramy modlitwą nowożeńców Marię i Macieja Zduńczyków, którzy przed dwoma tygodniami zawarli sakramentalny związek małżeński w naszym kościele. Spodziewani następcy Arka, Marysi i Maćka znajdą informacje o warunkach przyjęcia do seminarium i zawarcia małżeństwa na stronie parafii.