Puste2 MENU
 | 

      1. We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła oraz 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 
      W czwartek, we wspomnienie MB Anielskiej również w naszym kościele parafialnym możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli wysłużonego przez św. Franciszka z Asyżu. Uzyskujemy go pod zwykłymi warunkami, czyli po spowiedzi, wolni od przywiązania do grzechu, nawiedzamy kościół, przyjmujemy Komunię św., odmawiamy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz inną modlitwę w intencji Ojca św. Franciszka. Wszystko po to, by otrzymać darowanie kar za grzechy odpuszczone wcześniej w sakramencie pokuty. W czwartek wspomnimy również 2. rocznicę śmierci śp. ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, polecając Go pamięci modlitewnej Diecezjan.
      W sobotę wspomnimy św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars, patrona kapłanów.

      2. W pierwszy czwartek sierpnia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Kantego. Po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 Godzina Święta.
      W pierwszy piątek sierpnia okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.30 oraz od 17.00 do 19.00. Odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 i wynagradzającą NSPJ o godz. 18.30. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
      W pierwszą sobotę sierpnia Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi o godz. 7.00. Po niej nabożeństwo w tej samej intencji.
      W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych. 
      W okresie wakacji, w niedziele nie odprawiamy Mszy św. o godz. 13.15 i 17.00, w dni powszednie nie odprawiamy Mszy św. o godz. 7.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed Mszą św., nie spowiadamy w czasie Mszy. Więcej informacji o funkcjonowaniu parafii w trybie wakacyjnym na plakatach w gablotach parafialnych i przy wejściu do kancelarii oraz na stronie internetowej.

      3. Chorych z rejonu ks. proboszcza i ks. Jacka odwiedzimy w najbliższą sobotę wyjątkowo od godziny 8.30.

      4. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 11 sierpnia, przyjmowane są w biurze przy kolegiacie św. Anny w godz. 17.00-19.00 oraz internetowo na stronie www.ppk2.pl

      5. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo wzrastających upałów uczestniczą w liturgii w obrębie świątyni i przychodzą na Mszę św. stosownie, skromnie ubrani.

      6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Adamską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...