Puste2 MENU
 | 
      
       1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

       2. Jutro święto Przemienienia Pańskiego i rozpoczęcie 38. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. W środę wspomnimy św. Dominika, prezbitera; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

       3. Dziękujemy za ofiary inwestycyjne, złożone w lipcu pomimo tego, że ogłosiliśmy wakacyjną przerwę w zbieraniu tych ofiar. Opłaciliśmy z nich lipcowy abonament ciepłowniczy. Bóg zapłać!

      4. Dziękujemy za modlitwę w intencji powrotu do zdrowia księdza Jacka Kurzydło i wszystkich poszkodowanych w groźnym, wtorkowym wypadku samochodowym na Pomorzu. Prosimy o dalszą modlitwę w tej intencji i o bezpieczną jazdę z odpoczynkiem i schłodzeniem co najmniej po dwóch godzinach podróży, zwłaszcza w czasie trwającej fali upałów w naszym kraju.

       5. Trwa czas zobowiązania abstynenckiego pod hasłem 100 dni trzeźwości dla Ojczyzny w 100-lecie Jej Niepodległości. Wspieramy modlitwą i solidarnym podjęciem zobowiązania mocarzy Ducha podejmujących ambitne wyrzeczenia. Wszystkich w czasie wakacyjnego wypoczynku prosimy o zachowanie trzeźwości.
 
       6. Zaświadczenia o możliwości bycia chrzestnym wydajemy zgodnie z naszymi kompetencjami jedynie naszym parafianom, faktycznie mieszkającym na terytorium naszej parafii co najmniej od trzech miesięcy. Jeśli ktoś mieszka w innym miejscu w Polsce  lub za granicą - zgłasza się po takie zaświadczenie do właściwego mu duszpasterza miejsca. Dobrze jest również po zamieszkaniu na terenie parafii odwiedzić duszpasterza w godzinach urzędowania kancelarii i zarejestrować swój pobyt w parafii, zwłaszcza jeśli będzie on trwał co najmniej sześć miesięcy. Jeśli tego nie uczynimy, duszpasterz dokona rejestracji podczas wizyty kolędowej.

       7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Czernego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...