Puste2 MENU
 | 
       
        1. Dziś mija dokładnie pięćdziesiąt lat od narodzin dla nieba św. Pio z Pietrelciny. To również rok stulecia otrzymania przez niego stygmatów. W parafii MB Nieustającej Pomocy w Mydlnikach pierwsza z zaplanowanych na jesień wizytacja kanoniczna bpa Jana Szkodonia w naszym dekanacie. U nas w parafii młodzi wyjeżdżający na ŚDM 2019 do Panamy zbierają ofiary na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem. Więcej szczegółów o przygotowaniach młodych do udziału w ŚDM na stronie internetowej parafii.
        W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Odpust u Ks. Ks. Misjonarzy z sumą o godzinie 18.30. W piątek wspomnienie św. Wacława, patrona katedry wawelskiej. W sobotę święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

        2. Witamy w parafii księdza dra Grzegorza Babiarza, którego Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski mianował wikariuszem w naszej parafii w wymiarze pół etatu. Ks. Grzegorz urodzony w Busku Zdroju, rodem z Libiąża, wyświęcony w 1999 r., przez ostatni rok pracował w Centrum Nie lękajcie się na Białych Morzach w Krakowie. W parafii zaopiekuje się dwoma kręgami Domowego Kościoła, poprowadzi jedną z grup przygotowujących się do bierzmowania i spotkania rodziny Radia Maryja. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i owocnej pracy duszpasterskiej oraz na uczelni.

        3. Mamy możliwość przyjęcia kilkunastu intencji mszalnych od października do grudnia br. W tej sprawie zapraszamy po każdej Mszy św. do zakrystii.

       4. W poniedziałek o 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w bibliotece parafialnej. W czwartek drugi wieczór rekolekcyjny w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Szczegóły i relacja z poprzedniego inauguarcyjnego wieczoru w zakładce wspólnoty Odnowy w Duchu św. Manus Domini na stronie internetowej parafii. W piątek po wieczornej Mszy św. czyli o 19.15 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII SP i III Gim. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

        5. Dziękujemy Bogu, uczestnikom i organizatorom za pomyślne i bezpieczne pielgrzymowanie do Watykanu i Włoch przed tygodniem oraz wszystkim, którzy wsparli tę pielgrzymkę modlitwą i życzliwością. Późną jesienią ogłosimy kolejną propozycję przystępnego kilkudniowego zagranicznego pielgrzymowania na wrzesień 2019 roku. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach z naszej parafii, którzy pielgrzymują w tych dniach do Torunia. Zapraszamy na 9. Pielgrzymkę Żywego Różańca do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w najbliższą sobotę, 29 września. Szczegóły na plakacie przy Bożym Młynie.

        6. W Bożym Młynie w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie z ks. Wojciechem Matygą. W poniedziałki o godz. 17.00 kurs komputerowy dla seniorów. Zapraszamy.