Puste2 MENU
 | 
         
          1. Jutro rozpoczynamy wspólne odmawianie różańca przed Najświętszym Sakramentem. W niedziele października różaniec o 18.00. W dni powszednie o 17.45. Po nabożeństwie rozdamy komunię św. tym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św.  Dzieciom uczestniczącym w różańcu rozdamy pamiątkowe obrazki nawiązujące do tematyki roku duszpasterskiego i 100-lecia niepodległości Ojczyzny. Odmawiający wspólnie pięć tajemnic różańca św. z zapowiedziami uzyskują odpust zupełny. Jutro przed pierwszym nabożeństwem różańcowym orkiestra parafialna zagra kilka pieśni maryjnych.
          Niech nas w październiku przeniknie promieniowanie ojcostwa. Ze św. Janem Pawłem 2, Piotrem naszych czasów zachęcamy wszystkich do wytrwałej, regularnej, najlepiej codziennej modlitwy różańcowej. Warto spożytkować różaniec, który osobiście otrzymaliśmy od papieża, najcenniej naśladować go w codziennym zawierzeniu Maryi.
 
          2. Jutro wspomnimy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustynę Kowalską, w najbliższą niedzielę Matkę Bożą Różańcową.
 
        3. W pierwszy piątek października spowiadamy jak zwykle. Msze św. w ten dzień o 7.00, 9.00, oraz w kościele górnym o 17.00 dla dzieci i o 18.30, zwłaszcza dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00. W pierwszy czwartek października o 17.45 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą do św. Jana Kantego. Później Msza św. i konferencja oraz spotkanie w grupach w ramach trzeciego wieczoru Seminarium Odnowy Wiary. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w najbliższą sobotę od godziny 9.30. Zmiana tajemnic dla róż różańcowych w najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 7.30.  
 
         4. W środę spotkanie Rodziny Radia Maryja w sali nr 6. Dzieci pierwszokomunijne i przygotowujące się do I komunii św. zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie, natomiast w najbliższą niedzielę zapraszamy uczniów klas III SP z rodzicami na Mszę św. o godzinie 10.30. W czasie Mszy św. poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom.

          5. Dziękujemy ks. Jackowi Kurzydło za ofiarę 200 PLN dla Kuchni św. Jana Kantego. Młodzi dziękują za składkę do puszek z ubiegłej niedzieli na wyjazd do Panamy na ŚDM w wysokości 7716,82 PLN. Łącznie z kwietniową zbiórką na ten sam cel młodzi zebrali w parafii 16477,54 PLN. W ten sposób ostatnią ratę wpłaty na wyjazd w wysokości 1600 PLN mają sponsorowaną przez uczestniczących w składce o ile kwestowali w dwóch zbiórkach. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Bardzo dziękujemy! We wrześniu opłaciliśmy wykonanie relikwiarza św. Jana Pawła II z futerałem i dokonaliśmy kwartalnej obowiązkowej wpłaty na do kurii na łączną sumę 10 tys. PLN. W pierwszą niedzielę października zbierzemy składkę na potrzeby inwestycyjne parafii.
 
          6. W nawiązaniu do sugestii Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dzisiejszego listu zapraszamy wszystkich chętnych do nawiedzenia sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjeżdżamy w czwartek, 18 października o godzinie 7.00. W programie Msza św. o godzinie 8.00 i zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. Koszt wyjazdu 10 PLN. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

         7. W Bożym Młynie: W najbliższy piątek o godz. 17.00 wspólne oglądanie filmu "Wyklęty" o ostatnim Żołnierzu Niezłomnym Józefie Franczaku ps."Lalek".
 
         8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesława Nikla i śp. Stanisłąwa Dębskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...