Puste2 MENU
 | 
           
       1. Dziś w kościele w Polsce 18. Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Zbieramy ofiarę do puszek na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej parafii czwarty dzień nowenny przed uroczystością św. Jana Kantego naszego patrona. Po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii naszego Patrona. W poniedziałek do wspólnej wieczornej modlitwy zapraszamy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, we wtorek Boże Nutki i wszystkie dzieci, w środę róże różańcowe, w czwartek Odnowę w Duchu świętym i w piątek Krąg biblijny i Honorową Straż NSPJ.
 Wszystkim nauczycielom w dniu Ich Święta dziękujemy za dbałość o wychowanie młodego pokolenia i modlimy się o wymagające i troskliwe spojrzenie na młodych, które pozwoli im najwłaściwiej wzrastać. 

           2. W najbliższą sobotę uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i Miasta Krakowa. W naszym kościele Msze św. o 7.00, o 9.00, o 11.00 dla chorych z obrzędem namaszczenia. Po tej Mszy św. zapraszamy chorych i towarzyszące im osoby na poczęstunek do Bożego Młyna. O 18.30 suma odpustowa, którą odprawi i kazanie wygłosi o. prof. Jarosław Kupczak, dominikanin.
 Okazja do spowiedzi św. przed odpustem w piątek od godziny 17.00. Spowiedź dla chorych przed Mszą św. dla nich w sobotę od godziny 10.40. W dzień odpustu różaniec o 17.45 bez udzielania komunii św. Kancelaria parafialna w dzień odpustu nie urzęduje.

          3. We wtorek comiesięczna nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia ze Mszą św. o 18.30 i nabożeństwem bezpośrednio po Mszy św. W czwartek o 7.00 wyruszamy z parkingu przy kościele na pielgrzymkę do Centrum Nie Lękajcie się na Białych Morzach w Krakowie w ramach przygotowania duchowego do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II.  Możliwość zapisów do środy włącznie. W piątek ostatni dzień nowenny przed rocznicą 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. W ramach nowenny modlitwa różańcowa i  Msza św. za Ojczyznę z kazaniem o godz. 18.30.

          4. Różaniec w październiku w niedziele o 18.00 w dni powszednie o 17.45. W poniedziałek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. W środę wspomnimy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, dzień imienin naszego seniora wikariuszy. Msze św. w intencji ks. Łukasza ofiarowane od Parafian w czwartek o 7.00 i w najbliższą niedzielę o 10.30. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy kolejny tydzień misyjny. 

          5. W środę, 17 października o godz. 16.00 w dolnym kościele odprawimy Mszę św. dla uczniów klas I SP przed ślubowaniem. Zapraszamy na Mszę św. uczniów z rodzicami. Z uczestnikami Seminarium Odnowy Wiary dziękujemy księżom za posługę spowiedzi w trakcie ćwiczeń rekolekcyjnych. W najbliższy czwartek piąty z dziesięciu wieczór rekolekcyjny seminarium, który rozpoczniemy od wspólnej modlitwy różańcowej.

         6. Przy skarbonie można sobie zabrać najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty traktujący o aktualnych tematach stulecia niepodległości Ojczyzny i czterdziestolecia wyboru Jana Pawła II.

         7. W Bożym Młynie w piątek o 19.15 kolejne spotkanie z biblistką, p. dr Anną Wajdą. Serdecznie zapraszamy.