• Młodzi wdzięczni za kolejną szczodrą kwestę

  Młodzi wdzięczni za kolejną szczodrą kwestę
         Jesienną składką zorganizowaną w pararafii św. Jana Kantego wsparliśmy po raz drugi potrzeby młodych wyjeżdżających na ŚDM do Panamy w styczniu 2019 roku. W niedzielę, 23 września młodzi zebrali do puszek 7643,82 PLN i 20 USD, co po przewalutowaniu daje łączną kwotę 7716,82 PLN. Po zsumowaniu kwoty wiosennej i jesiennej zbirki otrzymujemy niebagatelną sumę 16477,54 PLN. Zebrana kwota stanowi 11,2% potrzebnej młodym do wyjazdu sumy. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom w imieniu własnym i w imieniu całej nowohuckiej dziewięćdziesięcioosobowej grupy, której część stanowimy. 
        Przewodnik naszej grupy, ks. Krzysztof Porosło po przekazaniu kwoty na konto całej grupy odpisał krótko: Piekna kwota. Gratuluję.
        Często przypominamy, że jesteśmy członem bronowickim grupy nowohuckiej, bo to ma konkretne przełożenie na korzyść materialną dla każdego uczestnika. Wiadomo, większy może więcej. Gdybyśmy zbierali pieniądze tylko we własnym zakresie, wtedy pomimo wysokiej sumy składek parafilnych każdy uczestnik członu bronowickiego mógłby liczyć na 16477,54 PLN : 20 = 824 PLN. Jeśli naszą parafialną kwotę dokładamy do wszystkich zebranych pieniędzy w parafiach, z których rekrutują się uczestnicy naszej grupy - otrzymujemy dla każdego uczestnika dofinansowanie dwukrotnie wyższe (1600 PLN) o ile uczestnik uczestniczył dwa razy w kweście. W tym miejscu pragniemy podziękować organizatorom wyjazdu za uczciwe i sprawiedliwe zarządzanie wspólnymi pieniędzmi.
          Nasi kwestarze (tym razem Julia Krakowiak, Weronika Witkowska, Zuza i Kuba Runikowie, Piotrek Koprowski, Szymon Róg, Jan Hohol, Szymon Połeć i Mateusz Róg) są pełni entuzjazmu i pomysłów. Przygotowując się do odlotu powinni jeszcze opłacić kosztowne szczepienie zalecane przy wjeździe do strefy tropikalnej oraz skompletować ekwipunek. Mają wiele pomysłów. Chcą odwiedzić kilku potencjalnych sponsorów. Przypominają tym, którzy nie partycypowali w składkach, że ciągle można dokonywać wpłat na aktywne konto Panama Zbiórka. Czują się zmotywowani i pewniejsi siebie, gotowi zainteresować swymi potrzebami tych, którzy mogliby im pomóc. Uważają również, że obecnie, nawet gdyby nie otrzymali żadnej zewnętrzej pomocy, i tak polecieliby do Panamy na święto młodych z papieżem. Mają też więcej czasu na zapoznanie się z treściami, które będą przedmiotem obrad podczas rozpoczynającego się 3 października synodu poświęconego młodzieży.
        Wszystko to między innymi dzięki życzliwemu i szczodremu przyjęciu ich planów we wspólnocie parafialnej. Bardzo dziękujemy!  
 • Panama coraz bliżej. Kto i z czym się wybiera?

  Panama coraz bliżej. Kto i z czym się wybiera?
        Jednen z ofiarodawców, który ze swego konta zadysponował stałe, comiesięczne zlecenie na wyjazd do Panamy nadał mu tytuł Panama bliżej. Kiedy to zrobił wydawało nam się, że pisze bajkę. Teraz sami czujemy, że ma rację. Już prawi zerkamy przez iluminator płynącego w przestworzach samolotu.
        127 dni dzieli nas od wylotu do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. W naszej grupie nic się nie zmieniło. 21 osób na liście startowej zapisanych na Widoku. Jesteśmy członem bronowickim grupy nowohuckiej, która łącznie liczy na dziś 96 osób. Wylatujemy w niedzielę, 13 stycznia przyszłego roku o szóstej z minutami z Balic. Z miedzylądowaniem we Frankfurcie. W Panama City powinniśmy zameldować się w ten sam dzień na nieszpory, czyli w godzinach popołudniowych czasu lokalnego. W drogę powrotną, da Bóg wyruszymy wprost z placu odprawienia Mszy św. rozesłania ŚDM w Panama City. Start o 27 stycznia o 18.30 z lotniska stołecznego w Panamie, międzylądowanie we Frankfurcie, 9 godzin na zwiedzanie stolicy Hesji, czy jej bliskiej okolicy. Spodziewamy sie Waszego gromkiego powitania na lotnisku w Balicach w poniedziałek, 28 stycznia 2019 tuż przed 23. Termin wylotu idealnie wpisany w ferie międzysemestralne w województwie małopolskim.
          Jeśli ktoś z nas ma imieniny lub urodziny przed wylotem do Panamy, to podpowiemy Wam, że chętnie jako prezent widzielibyśmy trwały, 80-litrowy plecak lub matę samopompującą. No może jakieś fajne sandały. Można nas też zaprosić na...szczepienie przewidziane w ramach turystyki podróży, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich komunikatów.
           Tak naprawdę, to żartujemy. Czujemy się przez Was hojnie wsparci i wyposażeni. Na dzisiaj (8 września) każdy uczestnik z naszego członu złożył wszystkie potrzebne dokumenty i dokonał wpłaty 5400 PLN przeznacznych na pokrycie przelotu w obie strony i pobytu w Panamie. Pozostała rata 1600 PLN do wpłacenia do końca października. Dla wielu z nas oznacza to, że mamy zagwarantowaną ową ratę ze środków wspólnych. W naszym wypadku z parafialnego konta Panama-Zbiórka (na którym uczestnicy Panama Group gromadzili pieniądze za prace służebne w parafii) i z konta całej grupy nowohuckiej, które było zasilane przez wiernych naszych parafii w czasie kilkunastu składek do puszek zorganizowanych w tych parafiach.
             U nas jeszcze jedną taką zbiórkę przeprowadzimy w niedzielę, 23 września.
             Mamy śmiałość poprosić Was o to, Drodzy nasi Sponsorzy pamiętając Waszą łaskawość z kwietnia br. Poza tym liczy się dla nas udział w zbiórkach. Dystrybutorzy wspólnych pieniędzy zadecydowali, że każdy beneficjent, który wziął udział w jednej składce - otrzyma dofinansowanie 800 PLN, ten, który wziął udział w dwóch składkach otrzyma proporcjonalnie 1600 PLN dofinansowania. Jest o co powalczyć : ) 
            Może jeszcze słowo o pieniądzach z konta Panama-Zbiórka. Zebraliśmy na nim na okrągło 30 tys. PLN. 5 tys. PLN przeznaczyliśmy na wyjazdy weekendowe dla tych, którzy działali w Panama Group, ale nie wybierają się do Panamy. 25 tys. PLN podzielilismy według przelicznika zdobytych punktów przez każdego uczestnika. Rekordziści osiągęli dofinansowanie na poziomie 70 % Praca popłaca : )
            Wiemy też, że gdybyśmy dziś wypłacili z parafialnego konta Panama Zbiórka wszystkie zebrane przez nas pieniądze - na koncie zostałoby dwieście do trzystu złotych. Za hojność ofiarodawców i za sprawiedliwy, transparentny i zgodny podział wspólnych pieniędzy Chwała Panu! 
            A teraz jeszcze kilka kolejnych naszych prezentacji po tych zaprezentowanych wiosną bieżącego roku. Jak do tej pory w kolejności nadsyłania przez Autorów.

            25.02.2018, 20.43
            Szymon Połeć, 15 lat. Jestem uczniem gimnazjum nr 19. Jestem czlonkiem PanamaGroup i Oazy. Częściowo uczestniczyłem w ŚDM w Krakowie. Nie byłem na wszystkich uroczystościach. Część widziałem na żywo, część oglądałem w telewizji. Dodatkowo pomagałem przy wydawaniu obiadów i prowiantów dlaPołećNiko pielgrzymów w szkole podstawowej nr 153.
            Niezwykłe przeżycie!
            Bardzo chciałem pojechać do Panamy od początku. Poczuć tą atmosferę i spotkać tylu wspaniałych ludzi. No i oczywiście posłuchać i zobaczyć Papieża. Po paru rozmowach udało mi się przekonać rodziców. Dodatkowo jestem podekscytowany tak dalekim wyjazdem do innej kultury i innego klimatu, gdyż do tej pory nigdy nie wyjechałem poza Europę. Jako że kocham papugi, może uda mi się tam jakieś zaobserwować.(w klimacie równikowym występuje ich sporo).
            Moją pasją jest przyroda, a w szczególności papugi i ryby. Mam papużkę Niko. Uwielbiam się nią zajmować i czytać na ich temat. Mam tez akwaria. Ich mieszkańcami także chętnie się opiekuje. Obecnie biorę także udział w konkursie z biologii. Przede mną jeszcze ostatni etap.
            Lubię pracować z dziećmi, więc już od zeszłego roku szkolnego prowadzę zajęcia przyrodnicze dla dzieci w Bożym Młynie. Nazwałem je Klub Młodego Przyrodnika. Pokazać Wam moją papużkę? Proszę bardzo! Pozdrawiam : )

             25.02.2018, 22.36 
             
             Non, non, non, non, non, non, non... Ach, czas skończyć solfeż...wybaczcie, jestem taka rozśpiewana : ) Asia Maciejowskabis
            Joanna Maciejowska, 22 lata. Kontynuuję studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia na AWF w Krakowie, w parafii jesem animatorem Ruchu Światło-Życie, członkiem PanaMa Chór. Do tej pory uczestniczyłam jedynie w ŚDM w Krakowie i jako wolontariusz głównie pomagałam w wydarzeniach na terenie parafii. Cieszyły mnie spotkania z papieżem, obcowanie z ludźmi innego języka i kultury, jak również takie proste rzeczy jak przygotowywanie śniadań pielgrzymom w środku nocy wspólnie z innymi wolontariuszami.
            Do udziału w kolejnych ŚDM zmotywowały mnie już same ŚDM w Krakowie, które okazały się być wspaniałym przeżyciem, choć wtedy ten pomysł zdawał się być bardzo odległy. Gdy jako PanaMa Group poważnie podeszliśmy do sprawy i zaczęliśmy zbierać pieniądze na ten cel (równocześnie starając się czynić dużo dobrego) decyzja była oczywista - jeśli tylko jest taka możliwość, chcę tam być. Poza tym nigdy nie wyjechałam poza Europę, a ŚDM w Panamie jest świetną okazją, aby to zmienić.
            Moją pasją jest sztuka w przeróżnej formie - kocham śpiewać, dlatego śpiewam w PanaMa Chór, w niemaGOtu i występuję na kameralnych koncertach operowych.   Bardzo lubię grać na instrumentach, czego owocem jest między innymi współprowadzenie śpiewu w parafialnej oazie. Uwielbiam również malować, a w celu realizowania swojej pasji uczestniczę w zajęciach plastycznych w "Jordanówce". Oprócz tego bardzo lubię spędzać czas z przyjaciółmi grając w planszówki, układając puzzle, podejmując przeróżne aktywności fizyczne lub też oglądając animacje Disneya.
           Zdjęcie zrobione w trakcie nagrywania "Pieśni Stworzenia" zespołu niemaGOtu.

              Pozdrawiam, Joasia

              25.02.2018, 22.45
              Ciekaw jestem, czy ktoś potrafi krócej niż ja : ). Szymon Róg, lat 14. Druga klasa gimnazjum, uczęszczam na Oazę jestem również lektorem. W czasieSzymon Rog ostatnich Światowych Dni Młodzieży byłem wolontariuszem przy naszej parafii. Chciałem cały czas wziąć udział w ŚDM w Panamie ale szczególnie do tego zachęcili mnie znajomi. Moja pasja życiowa to koszykówka oraz piłka nożna, w dodatku interesuje się każdym rodzajem muzyki. Tutaj zdjęcie mam nadzieję, że się nada. Pokopiemy co nieco?
            Pozdrawiam, Szymek
    
             25.02.2018, 22.45
            Piotr Koprowski, 24. Aktualne zajęcie to nauka programowania, grupa parafialna: PanaMa Group. Koper5Dotychczas uczestniczyłem tylko w Krakowskim ŚDMie chociaż uczestniczyłem to chyba za dużo powiedziane ze względu na ilość obowiązków w pracy w Komitecie Organizacyjnym ŚDM, co wiąże się z odpowiedzią na kolejne pytanie - chciałbym teraz uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży jako uczestnik żeby przeżyć w pełni tą pielgrzymkę i spotkanie z Papieżem i żywym Kościołem młodych ludzi. Moją dość nową pasją jest podróżowanie w miarę możliwości, a tak bardziej jako hobby to sport i nowe technologie. Zdjęcie? Jasne! Z Orlej w Tatrach. Dolina Pięciu stawów Krzyżnego. Znacie mnie i mój aparat. Własna robota : )

             26.02.2018, 10.59
              Szczęść Boże! Bardzo przepraszam, że piszę dopiero teraz, ale pod koniec ferii spadło na mnie niespodziewanie dużo spraw i zupełnie zapomniałem o "zadaniu domowym". Oto ono: Piotr Mróz, 17 lat. Pochłonęło mnie harcerstwo, uczę się w VIII LO, dla liturgii jestem ceremoniarzem. Podczas ŚDM 2016 w Krakowie - byłem wolontariuszem w parafii św. Antoniego. Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, ujęty niesamowitą atmosferą postanowiłemPiotr Mróz wziąć udział w kolejnym takim wydarzeniu.
              Moimi pasjami są harcerstwo i sport. Jestem harcerzem od ok. 6 lat, od niedawna drużynowym, każdą wolną chwilę staram się poświęcać harcerstwu. Poza tym od niedawna chodzę na różne mecze, fotografuję, piszę relację dla portalu sportowego, co sprawia mi olbrzymią satysfakcję.

             Pozdrawiam, Piotrek
 • Bardzo dzię-ku-je-my!!!

  Bardzo dzię-ku-je-my!!!
     8760, 72 zł. Tyle uzbierali młodzi do skarbonek w minioną niedzielę kwestując po każdej Mszy św. na wyjazd na ŚDM do Panamy. Szacowaliśmy, że może uda się zebrać 4 do 5 tys. zł. Taka suma zdumiała nas i motywuje do wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców. Ks. Krzysztof Porosło, główny koordynator grupy nowohuckiej, do której należy nasz człon bronowicki skomentował krótko, entuzjastycznie: Super, bardzo się cieszę. Ilość pieniędzy na poziomie zbiórek w Mistrzejowicach, czy w Arce Pana. Miło mieć świadomość, że wznosimy się na wyżyny ofiarności. Przecież ilość wiernych w wymienionych przez ks. Krzysztofa parafiach kilkakrotnie przekracza naszą parafialną populację. 
             W naszej parafii kwestowali Piotrek Koprowski, Wiki Majewska, Maciek Zwarycz, mimo kontuzji, Andrzej Szarata, Szymon Połeć, Mateusz i Szymek Rogowie i Kuba Rudnik. Po zakończeniu zbiórki przeliczyliśmy komisyjnie pieniądze i przygotowaliśmy je do przelewu na konto naszej grupy nowohuckiej. Zbiórki zostały bowiem zapowiedziane i dokonują się, dzięki życzliwości proboszczów, raczej we wszystkich parafiach, z których wywodzą się nasi pielgrzymi. Po odtrąceniu kosztów organizacycjnych zbiórek (finansowanie puszek, cegiełek) pieniądze zostaną podzielone przez ilość pielgrzymów i rozdane każdemu jako dofinansowanie osobistych kosztów wyjazdu. Wszystkim hojnym ofiarodawcom bardzo dziękujemy : ) A jak to wyrażają w Panamie? Tak jak to robił Zorro; Muchas gracias : )
 • Jak przygotować się medycznie do udziału w ŚDM w Panamie?

  Jak przygotować się medycznie do udziału w ŚDM w Panamie?
          Można rozważyć przyjęcie zalecanych szczepień. P. Anna Ciepiela, przełożona pielęgniarek w Klinice Krakowskiej przy ul. Mehoffera 6, zajmującej się również medycyną podróży informuje, że dodatkowe szczepienia przy wyjeździe do Panamy nie są obowiązkowe. Ta informacja zgadza się z opinią organizatorów naszej wyprawy. Zaraz potem jednak p. Anna dodaje, że zaleca się następujące, płatne szczepienia:

  Havrix Adult       175 zł
  Avaxim              135 zł
  Havrix Junior    115 zł
  Boostrix Polio   100 zł
  Typhim Vi         195 zł
  Stamaril.          195 zł
  Twinrix             170 zł

          By dobrać odpowiedni zestaw szczepień należy skorzystać z kwalifikacji lekarskiej, która kosztuje 80 zł. Można też sięgnąć po ogólne informacje medyczne dla wyjeżdżających poza granice naszego kraju. 
          Tak, czy inaczej przyda się z pewnością w plecaku każdego pielgrzyma podstawowa apteczka podróżnika
          Nie chcielibyśmy dopuścić, żeby któryś z naszych pielgrzymów wybrał się niedoinformowany, zwłaszcza w tak ważnej sprawie jak zdrowie osobiste. Naszym marzeniem jest, żeby każdy nasz pielgrzym wrócił z Panamy tryskający zdrowiem, radością i siłą.
 • Kim są? Jacy są nasi ambasadorzy na ŚDM w Panamie?

  Kim są? Jacy są nasi ambasadorzy na ŚDM w Panamie?
         34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Przyjmą hasło: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38). Tydzień finałowy poświęcony na spotkanie młodych z Papieżem poprzedzi tradycyjnie tydzień katechez dla pielgrzymów skupionych w grupach diecezjalnych na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. Stąd różnica w odliczaniu przez nasz zegar i zegary odliczające czas do tygodnia finałowego. Nasi młodzi chcą wziąć udział również w tygodniu dla diecezji. Do Panamy w drugiej połowie stycznia podczas ferii zimowych wybiera się 21 młodych związanych z naszą parafią. Stanowią oni człon bronowicki większej, nowohuckiej grupy uczestniczących w ŚDM. Jutro (w niedzielę, 15 kwietnia) będą kwestować wśród nas zbierając pieniądze na wyjazd.  Można też dokonać wpłaty przelewem na konto Panama- Zbiórka, gdzie młodzi gromadzą zebrane środki (na dziś, 14 kwietnia 29452,47 PLN)
           Kim są? Jacy są ci, których możemy wesprzeć? Przy zakończeniu ferii zimowych br., na niespełna rok przed odlotem poprosliliśmy ich o kilka słów o sobie. Nie wzbraniali się. Napisali natychmiast. Opublikujemy ich prezentacje w kolejności nadesłania, w kilku turach:

  25.02.2018, 10.42
           To ja, Justyna Jawniak. Mam 15 lat. Trzecia klasa wygasającego gimnazjum nr 16 im. Stefana Batorego w Krakowie.  W parafii w oazie, PanaMa Chór,Justna Jawniak PanaMa Group, wcześniej przez 7 lat w scholce Boże Nutki.
           W czasie poprzednich Światowych Dni Młodzieży śpiewałam w chórze. Wtedy też zrodził się we mnie pomysł udziału w kolejnych ŚDM. Sama pomyślałam: byłoby super gdybym pojechała. To przecież świetna okazja do pogłębienia relacji z Bogiem. Poza tym pojechałabym z przyjaciółmi. Bóg, Kościół, znajomi. Do tego ciepłe wybrzeża Pacyfiku, czy można chcieć czegoś więcej?
            Lubię język angielski. W szkole uczę się go na poziomie rozszerzonym. Moją prawdziwą pasją życiową jest muzyka. Kocham śpiewać i grać na gitarze i ukulele. Ufam, że przyda się to wszystko w czasie ŚDM. Do zobaczenia w Panamie!

  25.02.2018, 10.53
   Szymon Krzyżanowski         Cześć! Tu Szymon Krzyżanowski. 16 lat. Uczę się w Witkowskim, w piątce. Mój profil to human, polski, historia i WOS. Moja macierz to parafia pw. św. Antoniego z Padwy, zza Zielonego Mostu, ale z parafią św. Jana Kantego jestem związany od przeprowadzki do Bronowic Małych.
             W czasie poprzednich Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie byłem wolontariuszem w naszej parafii. Przyjmowałem też w domu cztery osoby z Francji. Ta atmosfera, ludzie i przede wszystkim łaska od Boga, jaką odczuwałem podczas rozmów z ludźmi z całego świata, przekonała mnie do tego, by pojechać do Panamy. Nie chcę, aby iskra, którą roznieciły we mnie Dni Młodzieży w Krakowie zgasła. Chciałbym też zwiedzić tak odległe miejsce. Chciałbym poznać kulturę i obyczaje panujące za oceanem. Cała Ameryka jest bardzo interesująca, więc czas na niezwykłą podróż życia : ) .
           Moje pasje? Nie będę oryginalny, Przede wszystkim sport. Marzę o tym, by zostać dziennikarzem sportowym. Od ponad roku piszę artykuły sportowe na jedną ze stron sportowych. Lubię także czytać kryminały, zwłaszcza Agathy Christie. Jestem także harcerzem. Od 5 lat działam w Szczepie 5 KDH Wichry. Od trzech lat zajmuję się tam najmłodszymi, czyli zuchami. We wrześniu prawdopodobnie założę własną gromadę zuchową. A potem fiuuuu do Panamy : )
   
  25.02.2018, 11.07
   Teraz ja, Mateusz Róg. 18 lat. Chodzę do 3 klasy liceum do XVIII liceum św. Jana Kantego  należę doMateusz Róg oazy, PanaMa Chóru i PanaMa Group.  Uczestniczyłem do tej pory w ŚDM w Krakowie i pomagałem jako wolontariusz przy parafii św. Jana Kantego. Do wyjazdu do Panamy zachęcili mnie rodzice i rodzeństwo a oprócz tego zmobilizował mnie bardzo Piotrek Koprowski który także jedzie z nami do Panamy.
   Najlepszy jestem w szachach gram w klubie szachowym od 10. roku życia i ta pasja sprawia mi dużo radości. Moje ostatnie osiągnięcia? Razem z moją drużyną z klubu zajęliśmy 1 miejsce w Małopolsce : ) Moje zdjęcie też z moją pasją : )

  25.02.2018, 18.11
            MZbisTu Maciej Zwarycz, 16 lat, uczeń Gimnazjum nr 18 w Krakowie. W parafii w służbie liturgicznej i w Oazie. Uczestniczyłem w tych ostatnich ŚDM organizowanych w Krakowie. Pomagałem w organizacji uczestnictwa w ŚDM w Krakowie grupy hindusów, którzy byli gośćmi Diecezji Sosnowieckiej. Do wzięcia udziału zmotywowała mnie atmosfera, która towarzyszyła ŚDM w Krakowie, radość i poczucie wspólnoty wszystkich osób.
             Interesuję się historią II Wojny Światowej oraz sprzętem używanym podczas niej. Moim ulubionym gatunkiem muzycznym jest Rap. Bardzo lubię serie książek Dmitrija Glukovskiego METRO. Zdjęcie sytuacyjne, streetowe, niepozowane, możliwe do publikacji w sieci.

  25.02.2018, 20.13
          Ja to Wiktoria Majewska. Mam 15 lat i chodzę do 3 klasy w gimnazjum nr 15. Jestem w oazie, śpiewam w PanaMa Chór, pracuję w PanaMa Group.Kokpit Wiki Posługuję też jako animatorka na scholce. Na ŚDM w Krakowie byłam wolontariuszką i poruszyło mnie to wydarzenie przez co zdecydowałam się wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
          Jestem zastępową w szczepie 5 KDH Wichry,  gram na pianinie, gitarze, lubię fotografię trenuję pływanie już wiele lat. Interesuję się także lotnictwem i chciałabym zostać pilotem samolotu. Nie żartuję : ) Sami rozumiecie dlaczego nie mogę opuścić podróży przez ocean na ŚDM. Choć najchętniej usiadłabym za sterem ; )

 • ŚDM Panama 2019, ogłoszenie i zachęta

  ŚDM Panama 2019, ogłoszenie i zachęta

           Drugie po pierwszym ogłoszenie dla wyjeżdzających do Panamy.

           Pierwsze spotkanie parafialne dwudziestu jeden biegnących do Panamy odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego br. po wieczornej Mszy św. (o 19.15) w sali nr 4. Obecność w czasie tego spotkania jest bezwzględnie obowiązkowa. Jak w terminalu lotniczym przed odlotem, a nawet jeszcze ważniejsza. Samolot bowiem odleci bez nieobecnych. Natomiast my nie rozpoczniemy spotkania dla tych, którzy przyjdą dopóki nie zjawią się nieobecni. Załóżmy, że któryś z uczestników spóźni się 15 minut. Strata czasu wszystkich oczekujących na marudera sięgnie pół dnia. Nie możemy sobie pozwalać na taką obojętność i bałaganiarstwo.
           Nie mieliśmy też do tej pory okazji spotkać się wszyscy razem. To niedopuszczalne. Musimy znać się. Musimy sobie ufać. Musimy siebie słuchać i nauczyć się wypełniać polecenia.  Musimy siebie nawzajem szanować. Musimy szanować życzliwość naszych sympatyków, o której więcej poniżej.
           Po tym spotkaniu planujemy, by młodzi cyklicznie zaprezentowali na naszej stronie siebie, swoje marzenia i pasje.        

           Zachęta dla sympatyków udziału młodych w ŚDM w Panamie w 2019 roku         

           Parafialna grupa wyjeżdżających na ŚDM do Panamy liczy obecnie 21 osób. Nasza grupa jest jedną z najliczniejszych, parafialnych grup w Archidiecezji Krakowskiej. Włączona jest w większą grupę nowohucką. Grupie towarzyszy duże zainteresowanie ofiarodawców. W ostatnich dniach otrzymaliśmy wpłatę w gotówce 1000 PLN jednej z osób, pragnącej zachować anonimowość i jednocześnie deklarację kolejnych miesięcznych wpłat, tak, aby docelowo sfinansować wyjazd jednego z uczestników. Ktoś inny przelał na konto Panama-zbiórka kolejne 1000 PLN. Notujemy też wiele mniejszych, regularnych wpłat.
           Bieg młodych do Panamy trwa.
           Dopingowani życzliwością ofiarodawców, sami zdyscyplinowani i uporządkowani dobiegną niezawodnie. Kanapa, jako symbol nadmiernej wygody, stagnacji, opieszałości dalej nie będzie im potrzebna.
 • Panama bliżej? Tak, na ostatnim wirażu przed...

  Panama bliżej? Tak, na ostatnim wirażu przed...
           
           Młodzi w naszej parafii właściwie nigdy nie rozsiedli się na Franciszkowej kanapie. Gdyby się na niej rozsiedli, nie podejmowalibyśmy tematu, bo podnieść ich komukolwiek innemu, bez ich zgody, byłoby niemożenie trudno.
           Tymczasem oni biegną. Zawsze byli zdolni do religijnego wyczynu. Teraz marzą, by polecieć na ŚDM do Panamy dokładnie za rok, w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Od ponad roku, czyli bezpośrednio po ŚDM Kraków 2016 pomagają starszym, organizują festyny, jarmarki świąteczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, prowadzą szkółkę niedzielną dla przedszkolaków, opiekują się dziećmi. O wszystkim, co robią, by pozyskać środki na wyjazd, można przeczytać na bieżąco na stronie Bożego Młyna. Młodzi nie stosują cennika za usługi. Przyjmują dobrowolną ofiarę, najczęściej od osób starszych. Pracę wykonują również bezinteresownie. 
           Parafialna grupa wyjeżdżających na ŚDM do Panamy liczy obecnie 21 osób. W ostatnim miesiącu skurczyła się o 15 osób, które nie mogły zagwarantować, że wpłacą choćby połowę ceny za wyjazd. Mimo wszystko nasza grupa jest jedną z najliczniejszych, parafialnych grup w Archidiecezji Krakowskiej. Włączona jest w większą grupę nowohucką. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy jako parafia w czasie kolejnych ŚDM w Pamama City, w czasie światowego spotkania młodych katolików z papieżem nie mieli swoich przedstawicieli. 
          To, co spowalnia bieg młodych ku Panamie na ostatnim wirażu, to pieniądze. Każdy uczestnik powinien wpłacić 7 tys. zł., w tym do końca lutego br. połowę sumy, by zapłacić za bilety lotnicze. To dużo. Pracuję i zarabiam od blisko trzydziestu lat i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek na dwutygodniowy wyjazd wydał 7 tysięcy. Łącznie dla naszej grupy potrzeba 147 tys. zł. Młodzi gwarantują wpłatę 80 tys. Reszta drastycznie nadwyręża możliwości ich rodzin. Każdy uczestnik wpłacił do tej pory po 400 zł. bezzwrotnego wpisowego. 
         Pierwsze spotkanie parafialne biegnących do Panamy planujemy na 5 lutego br. po wieczornej Mszy św. w sali nr 6. Po tym spotkaniu młodzi cyklicznie zaprezentują u nas siebie, swoje marzenia i pasje.
           Bieg młodych do Panamy trwa.
           Zmobilizowani, dopingowani, wsparci każdym grosikiem  sponsora dobiegną niezawodnie. Kanapa dalej nie będzie potrzebna.
 • Minął termin zgłoszeń wyjeżdżających na ŚDM 2019 do Panamy

  Minął termin zgłoszeń wyjeżdżających na ŚDM 2019 do Panamy
         Dzisiaj (30 listopada) zakończyliśmy zapisy wyjeżdżających do Panamy na ŚDM 2019. Dwudziestoosobowa grupa młodych od św. Jana Kantego ma zamiar dołączyć do większej grupy nowohuckiej pod opieką ks. Jacka Bernacika i ks. Krzysztofa Porosły. Większy może więcej.
         Łącznie będzie nas około stu dwudziestu osób. Musimy popracować, by w banerze organizacji wyjazdu ująć obok bieńczyckiej Arki i innych kościołów nowohuckich również naszą łódź podwodną. Przy podróży przez Atlantyk może się przydać ; ) Żartowałem. Teraz na serio. 

           Informacje dla pielgrzymów: do terminarzy należy wpisać:
  • 19 grudnia br. o godzinie 19.00, w parafii św. Józefa na Osiedlu Kalinowym, pierwsze spotkanie organizacyjne
  • 1 stycznia 2018 r. pierwsze z czterech spotkanie modlitewne tamże, na które złożą się: o 18.00 Msza św., o 19.00 Akatyst i o 20.00 konferencja
        Wszystkie aktualne szczegóły, jak i zapowiedzi pozyskiwania szczegółów znajdziemy na stronie poświęconej wyjazdowi naszej grupy. Od roku parafia św. Jana Kantego posługuje się kontem PANAMA-ZBIÓRKA, na które należy wpłacać wszytkie raty wpłat pielgrzymów od św. Jana Kantego. Z tego konta wspólnie będziemy dokonywać wpłat na konto grupy nowohuckiej, czy bezpośrednio na konta organizatorów naszego wyjazdu.
        
        Informacje dla życzliwych i sponsorów, co zwykle dotyczy tych samych osób: Prosimy o stałą modlitwę w intencji sprawnej organizacji wyjazdu, pobytu i powrotu z Panamy jak również bezpiecznego i owocnego przeżycia ŚDM przez młodych pielgrzymów. Na wskazanym powyżej koncie młodzi  i ich dziesięciu szczodrych sponsorów zgromadzili do 30 listopada 12 855 zł. Wpłat dla dwudziestu młodych od św. Jana Kantego można dokonywać stale. Będą wdzięczni za każdą kolejną złotówkę.
        To co? Hasta luego amigos! : )
 • 1