Puste2 MENU
 | 
        
         1. Dzisiejszym świętem kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.  W województwie małopolskim trwają ferie zimowe. Rozpoczyna się również pielgrzymka młodych z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznego, regenerującego moc ducha i ciała dzieci, młodych i tych, który mogą sobie na taki wypoczynek pozwolić. 
         W środę co miesięczna nowenna do MB Miłosierdzia z Mszą św. o 18.30 odprawioną w ofiarowanych intencjach i nabożeństwem. W czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata. W naszym kościele o 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, patrona rodzin, jak w każdy trzeci czwartek miesiąca.

         2. Kancelaria podczas kolędy urzęduje jak zwykle. Okazja do spowiedzi przed wieczorną Mszą św. w dni powszednie od godziny 18.00. W pierwszym tygodniu jadłodajnia dla bezdomnych i potrzebujących nie działa.
         Istnieje możliwość rezerwacji terminów Mszy św. gregoriańskich w 2020 roku na wrzesień i listopad.

         3. Róże różańcowe rozpoczynają sezon pielgrzymkowy tradycyjnie pielgrzymką na Jasną Górę i do sanktuarium w Gidlach, w sobotę 19 stycznia. Wyjazd o godzinie 7.30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać w zakrystii. Zapisy na wrześniową autokarową 10-dniową pielgrzymkę na Bałkany do połowy lutego br. Szczegóły i możliwość zapisów w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
 
         4. Pracownicy firmy RDUCH z Godowa na Śląsku zainstalowali do trzytygodniowego testowania nowe, cyfrowe nagłośnienie w kościele górnym. Co jakiś czas przyjmowaliśmy krytyczne uwagi dotyczące nagłośnienia. Teraz powinniśmy odczuć znaczącą poprawę słyszalności i zrozumienia przekazywanego słowa, o ile przekazujący słowo będą się stosować do elementarnych zasad związanych z używaniem nagłośnienia. Pomiary wykonane specjalistyczną aparaturą wyraźnie to potwierdzają.
         W ciągu najbliższych trzech tygodni oczekujemy opinii wiernych. Można je składać w zakrystii. Jeśli pojawi się pokaźna ilość opinii negatywnych (liczona w setkach) wrócimy do poprzedniego. Jeśli uwag nie będzie, lub będą pozytywne - zdemontujemy poprzednie i zamontujemy aktualne nagłośnienie na stałe, z wykorzystaniem najnowszej technologii akustycznej. Życzymy zrozumiałego odbioru Słowa głoszonego z mocą.

         5.  Ofiara zebrana przez łączników za opłatki, obejmująca również ofiary zebrane przez młodych wolontariuszy, przez wspólnotę Manus Domini w kościele i te złożone przez wiernych w zakrystii sięgnęła kwoty 19 364, 48 PLN. Można więc historycznie ustalić, że po odtrąceniu kosztów organizacyjnych i zakupu opłatków ostatnia zbiórka łączników i towarzyszących im osób pozwoliła sfinansować miejsca do siedzenia dla przewodniczących liturgii i asysty w kościele dolnym. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.
         Dziękujemy również za 1599,91 PLN zebrane w czasie koncertu na pogorzelców z Krynicy, oraz za 5444,18 PLN i 32 EUR zebrane na cele misyjne przy rozprowadzaniu kadzidła w ubiegłą niedzielę.

         6. W Bożym Młynie  w piątek, 18 stycznia o 19.15 kolejne spotkanie biblijne z biblistką, dr Anną Wajdą.
 
         7. Jeszcze na przedostatni tydzień harmonogram kolędy

         8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adama Setkowicza. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...