Puste2 MENU
 | 
      
       1. Dziś w kościele w Polsce dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami organizowany przez Dzieło Pomocy Misjonarzom Ad gentes pod hasłem Misjonarze mocą Ducha. Przed kościołem możliwość wsparcia potrzeb Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika i nabycia miodu.
 
       2. Gorzkie Żale dziś o 17.45. Drogi krzyżowe w piątek o 17.00, 18.00 i 19.30.  
       We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II Patrona Rodzin z możliwością oddania czci Jego relikwiom i z rozważaniem fragmentu Jego nauczania w czwartek o 18.00. 
       W każdy dzień Wielkiego Postu okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. odprawianej w kościele górnym lub dolnym.

       3. Spotkania z kandydatami do bierzmowania po wieczornej Mszy św. w poniedziałki i środy. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć bierzmowania 23 maja w naszej parafii. Za tydzień podamy informację gdzie i kiedy będą mogli to zrobić.

       4. Do skarbony przy Wspólnocie zbieramy ofiary na dekorację Grobu Bożego i za baranki Caritas (nie mniej niż 6 PLN).

       5. Zgodnie z zapowiedzią przystępujemy z Bożą pomocą do formowania rady parafialnej. W bieżącym tygodniu trwają konsultacje z kandydatami do składu rady z urzędu. W najbliższą niedzielę przedstawimy rejony parafii, z których wierni wskażą wybranych przez siebie reprezentantów. Ostatnią fazą formowania rady będzie nominowanie przez proboszcza wybranych członków rady. O wszystkich szczegółach będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej parafii w przygotowywanej zakładce Rada Parafialna. Prosimy wszystkich o modlitwę, by w każdej fazie formowania i funkcjonowania Rady wszyscy zainteresowani mieli na uwadze pożytek i dobro duchowe całej parafii.

       6. Rozpoczęły się zapisy uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Spośród 150 tras wyznaczonych na terenie województwa małopolskiego dwie rozpoczną się w naszej parafii. 5 kwietnia br. w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19.30 odprawimy Mszę św. w Kaplicy MB Miłosierdzia (w kościele dolnym) dla uczestników tras: karminowej, św. Charbela, która poprowadzi do Klasztoru ss. Norbertanek w Imbramowicach i niebieskiej, św. Jana Kantego, wytyczonej do sanktuarium Pasyjno-Maryjnego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na stronie internetowej parafii. 

       7. W Bożym Młynie kolejne spotkanie biblijne z p. dr Anną Wajdą w piątek o 19.15.

       8. Parafia św. Wojciecha organizuje pielgrzymkę do Grecji w lipcu br. Szczegóły w zakrystii, lub na stronie internetowej parafii dziekańskiej.

      9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Lidię Biel i w parafii MB Częstochowskiej w Olszanicy śp. Stefanię Wyzgę. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...