Puste2 MENU
 | 
       
       1. Dziś wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza kwestują do puszek na potrzeby hospicjum a młodzież oazowa rozprowadza palmy i ręcznie wykonane kartki świąteczne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

      2. Księżom Wojciechowi, Krzysztofowi, spowiednikom, nauczycielom, katechetkom: p. Karolinie i p. Anicie, panom: organiście i kościelnym, służbie liturgicznej, scholi młodzieżowej i dziecięcej, Katolickiej Odnowie w Duchu Świętym Manus Domini, odpowiedzialnej za transmisje Mszy św. rekolekcyjnych i rejestrującej materiał video z nauk dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu owocnych rekolekcji parafialnych.

       3. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami podczas Mszy św. o godzinie 10.30. Przed rozpoczęciem Mszy św. zgromadzimy się na placu przed kościołem. Po Mszy św. o 10.30 konkurs palm własnoręcznie wykonanych w kaplicy Matki Bożej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe.

       4. Przedświąteczne odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę, 24 marca od godziny 9.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. 
        Od dziś w  kościele przy ołtarzu wystawiliśmy kosz na dar ołtarza. Składamy do niego produkty spożywcze suche, a także wędliny, owoce, słodycze. Panie z Zespołu Charytatywnego przygotują paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Młodzież rozniesie je w Wielką Sobotę.
 
        5. Droga krzyżowa ulicami osiedla w najbliższy piątek, 23 marca o godz. 17.00. (przepraszamy za błędne podanie daty we Wspólnocie)Można zabrać świece. Rozpoczęcie nabożeństwa na placu przed kościołem. Msza św. wieczorna po zakończeniu nabożeństwa, około godziny 18.30. W tym dniu nie odprawiamy innych nabożeństw Drogi Krzyżowej. Dziś teksty rozważań przy poszczególnych stacjach odbierają liderzy wybranych grup parafialnych. Szczegóły dotyczące przygotowania drogi krzyżowej po osiedlu publikujemy na stronie internetowej parafii.

         6. We wtorek kolejny dzień nowenny przed 100-leciem niepodległości Naszej Ojczyzny. O 17.45 różaniec, o 18.30 Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny. Wtedy spowiedź wyjątkowo od 18.00 do 18.25. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania na niespełna miesiąc przed uroczystością w poniedziałek i środę o 19.00 również w sali nr 6. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o 17.00. Krąg biblijny spotka się we wtorek o 20.15 w bibliotece parafialnej. 

         7. Zajrzyjmy do Niedzieli. Na stronie 4 znajdziemy relację z prezentacji książki ks. dra Pawła Gałuszki na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Na stronie szóstej dodatku małopolskiego relacja z finału 5. Edycji Konkursu Wiedzy Liturgicznej dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, w którym nasza parafianka, Wiktoria Majewska zajęła II miejsce. Gratulujemy Laureatce. Wszystkich zachęcamy do lektury pracy katolickiej rozprowadzanej w naszym kościele.

        8. Młodzież z PanaMa Group zaprasza w najbliższą niedzielę na kiermasz ozdób wielkanocnych do Bożego Młyna, a już dzisiaj młodzież przygotowała ręcznie robione kartki świąteczne. Zapraszamy do nabywania.

       9. Do skarbony przy wejściu można złożyć ofiary na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Zachęcamy też do nabycia ostatnich baranków wielkanocnych Caritas.