Puste2 MENU
 | 
    
          1. Dziś w Kościele Katolickim 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z papieżem Franciszkiem zachęcamy do modlitwy i działań dla poprawy ich sytuacji. U nas Msza św. w tej intencji dziś o 17.00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zwięzłe intencje nowennowe przyjmujemy w zakrystii. W środę wspomnienie św. Antoniego, opata, w piątek wspomnimy św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

          2. W najbliższą niedzielę w naszym kościele zapowiadane w Trzech Króli przez ks. dra Pawła Gałuszkę spotkanie rejonowe przygotowujących się do małżeństwa i małżonków. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15 prelekcją na temat Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem Stwórcą, którą wygłosi ks. dr hab. Robert Skrzypczak. Następnie o godz. 20.00 ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. Po niej modlitwa małżeństw i narzeczonych przed IHS.
          Szczegóły wszystkich zdarzeń w roku 50-lecia ogłoszenia encykliki Humanae Vitae i istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej na plakatach w gablotach parafialnych.

           3. Dziś o 18.00 na plebanii opłatek Chóru Amicus.
          W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30 i po Mszy św. o godzinie 12.00 kolędowanie Orkiestry Dętej z Mszany Górnej. Zapraszamy zwłaszcza dzieci oraz Babcie i Dziadków do wspólnego kolędowania.  

           4. Szczegóły Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w dniach od 18 do 25 stycznia i 21. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim na plakatach w gablotach parafialnych.  5. W najbliższą niedzielę członkowie Małopolskiego Integracyjnego Stowarzyszenia Kulturalno Oświatowego Niewidomych staną przed kościołem z puszkami by zebrać ofiary na rehabilitację osób niewidomych zgodne ze statutem stowarzyszenia.  

          6. P. dr Małgorzata Kożuch, adwokat odwołuje jutrzejszy dyżur w Poradni Pomoc Bliźniemu. Interesantów prosimy o wybranie kolejnego dogodnego terminu dyżuru.  

          7. Na pielgrzymkę autokarową do Watykanu i Włoch we wrześniu br. zapisało się z naszej parafii 17 osób. Zainteresowaliśmy pielgrzymką proboszczów parafii naszego dekanatu. Istnieje jeszcze przedłużona możliwość zapisów do końca stycznia br.

          8. W Bożym Młynie w najbliższą środę p. Wojciech Kocot zaprezentuje swój fotoreportaż z podróży po Krajach Bałtyckich (Litwie, Łotwie i Estonii). W piątek o godz. 17.00 spotkanie przy kawie i ciastku dla seniorów z wnukami z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

           9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Szczepana Szlezyngera. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...