Puste2 MENU
 | 
   
       1. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, w środę święto
św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

       2. Jutro comiesięczna Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia ze Mszą św. o godz. 18.30 i nabożeństwem maryjnym. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II z rozważaniem fragmentu nauczania Świętego.
 
      3. Z dniem 14 września, abp Marek Jędraszewski, mianował ks. Łukasza Wielochę wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Krakowie. Dziękujemy ks. Łukaszowi za 5-letnią posługę duszpasterską dla naszej parafii. Polecamy Go opiece Matki Bożej i świętych patronów w dalszej pracy kapłańskiej. Witamy wśród nas ks. Kacpra Nawrota, dotychczasowego wikariusza w tamtejszej parafii. Ks. Kacper podejmie dotychczasowe obowiązki ks. Łukasza. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa w posłudze w naszej parafii.
       Do środy czekamy na potwierdzenie ze strony ks. Łukasza możliwości odprawienia Mszy św. dziękczynnej za pracę w naszej parafii w najbliższą niedzielę o 12.00 lub 13.15. Po uzyskaniu tej informacji opublikujemy ją na stronie internetowej. Chętnych prosimy o przygotowanie podziękowania.

      4. W tym tygodniu, w czwartek, pierwszy po wakacjach dyżur Zespołu Charytatywnego w godz. od 17.30 do 19.30. Również po wakacyjnej przerwie wznawia działalność poradnia „Pomoc bliźniemu”. Harmonogram dyżurów dostępny w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

      5. Jutro, tj. 16.09., możliwość przejazdu autobusem do Mogiły, gdzie przewidziano uczestnictwo w nabożeństwie, w ramach odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.50, powrót ok. godz. 14.15. Koszt nie przekroczy 10 zł.

      6. W zakrystii istnieje możliwość zapisania się na pielgrzymkę Róż Różańcowych  do Łagiewnik, która odbędzie się  w sobotę 28.09. Koszt pielgrzymki po zamknięciu listy.

      7. Boży Młyn zaprasza na wykłady: w poniedziałek o godz. 18.30 – Mateusz Tomczyk Jak się uczyć, żeby się nauczyć oraz w środę o godz. 19.00 dr Jerzy Kołodziej Czego nie nauczą nas w szkole, a jest nam potrzebne w życiu.

      8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Kuczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...