Puste2 MENU
 | 
      
       1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o 18.00. w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30.  W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W czwartek uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.

        2. Dziękujemy Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa za podjęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek, a Odnowie w Duchu św. za przygotowanie udanego, dostępnego dla członków innych grup parafialnych spotkania przy grillu na zakończenie pracy formacyjnej w mijającym roku, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

        3. Od poniedziałku, 26 czerwca wprowadzamy wakacyjny porządek odprawiania Mszy św.: w niedziele wakacyjne nie odprawimy Mszy świętych o godzinie 13.15 i 17.00. Msze święte w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.30 w kościele dolnym. Okazja do spowiedzi w niedziele w czasie każdej Mszy św. W dni powszednie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. W środę jak zawsze róże różańcowe prowadzą wspólne odmawainie różańca o godzinie 17.45.  
       Kancelaria od jutra w okresie wakacyjnym będzie czynna w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00, w czwartek od godziny 16.00 do 17.30, w sobotę w wakacje kancelaria parafialna nieczynna. Biblioteka parafialna, Poradnia Pomoc bliźniemu, Boży Młyn i Jadłodajnia u św. Jana Kantego w okresie wakacyjnym również nieczynne.  
       Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy mogą sobie na to pozwolić życzymy udanych, bezpiecznych wakacji z czasem na modlitwę i udział w niedzielnej Mszy św.

      4. Spotkanie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej jutro, w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym w bibliotece na plebanii. Spotkanie wolontariuszy Poradni Pomoc Bliźniemu na podsumowanie kolejnego roku pracy w najbliższy piątek o 20.00 na plebanii. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych w naszej parafii w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.30.     
    
       5. W pierwszą sobotę lipca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca za zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej nabożeństwo w tej samej intencji. Chorym zaniesiemy Najświętszy Sakrament w najblizśzą sobotę od godziny 9.30.  W najbliższą niedzielę harcerki, w tym nasze parafianki, rozprowadzą wykonane przez siebie drobiazgi i poproszą o dofinansowanie wyjazdu jednej z nich na wakacyjny obóz harcerski.

       6. Kilka informacji gospodarczych: W okresie od drugiej połowy marca br. oprócz bieżących opłat związanych z funkcjonowaniem parafii wedle wcześniejszych planów spłaciliśmy ostatnią ratę należności za remont kuchni. Wykonaliśmy drobny remont organów polegający na zespoleniu i zabezpieczeniu zasuw rejestrowych w wiatrownicach III manuału i nabyliśmy okazyjnie trzy podesty sceniczne pod ołtarze polowe na Boże Ciało co pochłonęło łącznie 21,5 tys. PLN. Wydaliśmy na ten cel składkę zebraną przez łączników i z kopert złożonych na tacę na organizację procesji Bożego Ciała w wysokości  9287 PLN oraz z budżetu parafialnego 12200 PLN W przyszłym roku, da Bóg planujemy z ofiar na Boże Ciało zakupić nowy baldachim.  
        W sezonie grzewczym od września 2016 roku do maja br. za ogrzewanie kompleksu parafialnego z wyłączeniem Bożego Młyna zapłaciliśmy 51958,94 PLN, czyli o 10 tys. PLN więcej niż w ubiegłym roku ze względu na długotrwały chłód wiosną. Nadto w każdym miesiącu roku wnosimy opłatę abonamentową w wysokości 2500 PLN za podłączenie do miejskiej sieci grzewczej.
        Na koncie Panama - zbiórka młodzi zgromadzili do tej pory 10335 PLN.
        Dziękujemy za wszelkie ofiary regularnie składane przez wiernych do kopert, na tacę i przelewane na dwa rachunki parafii.

       7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Frankiewicza i śp. Stanisława Szopę. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...