Puste2 MENU
 | 
         
          1. W Narodowe święto Niepodległości po każdej Mszy św. w ramach godziny wdzięczności adoracja Najświętszego Sakramentu.  Mszę św. o godzinie 12.00 odprawimy w intencji Ojczyzny. O 19.15 w Bożym Młynie wieczornica poświęcona na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dziękujemy młodym i dzieciom z nauczycielami za udział we Mszy św. za Ojczyznę, inscenizacji patriotycznej i wspólnym śpiewaniu hymnu państwowego w miniony piątek.
 
          2. Jutro wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. We wtorek wspomnienie świętych pierwszych męczenników Polski  Międzyrzecza. W czwartek o 18.00 pierwsze nabożeństwo do św. Jana Pawła II, Patrona Rodzin z możliwością oddania czci relikwiom. Rozważymy wspólnie pierwsze trzy punkty encykliki JP2 Veritatis splendor. Można przynieść własny tekst, będzie też dostępny wydrukowany na tę okoliczność. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
         W piątek, we wspomnienie MB Miłosierdzia uroczystość Patronki dolnego kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 w dolnym kościele, przed Obrazem MB Miłosierdzia, o 18.30 w kościele górnym. Sumę o 18.30 odprawi ks. Marian Błaszczyk, były wikariusz w naszej parafii, obecnie proboszcz w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudniku. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia w kościele górnym. W czasie tego nabożeństwa zostaną odczytane intencje nowennowe zbiorowej Mszy św. odprawionej o 18.30.
         W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

         3. W najbliższą niedzielę zapowiadany II. Światowy Dzień Ubogich. Zapraszamy w ten dzień wszystkich, którzy zazwyczaj samotnie spędzają czas na wspólny niedzielny obiad do Bożego Młyna na godz. 13.00. Znajdziemy też młodych, którzy mogą zanieść przygotowany obiad osobom obłożnie chorym. Konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub w Młynie, chętnych do udziału we wspólnym obiedzie i do dostarczenia obiadu. Zapisy chętnych od dziś do wtorku po każdej Mszy św. w zakrystii.
         Zachęcamy również do zainteresowania się losem ubogich na własną rękę i zaproszenia ich do siebie na wspólny obiad. 
        Ofiary zebrane do skarbony na Kuchnię św. Jana Kantego w najbliższą niedzielę w połowie wykorzystamy na przygotowanie parafialnego obiadu, drugą połowę przeznaczymy na organizację archidiecezjalnego dnia ubogich, który rozpocznie się w namiocie na Małym Rynku już 14 listopada. (szczegóły na plakatach w gablotach i na stronie internetowej parafii) 

        4. W najbliższą niedzielę będziemy gościć proboszcza sąsiedniej parafii św. Jacka, ks. kanonika Jacka Piszczka, który wygłosi kazanie i zbierze składkę na budowę kościoła. W imieniu kwestującego i własnym już dziś prosimy o wsparcie szczytnego celu budownictwa sakralnego w naszej diecezji.

        5. Mężczyźni Świętego Józefa gromadzący się Mydlnikach zapraszają na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.15 do salki za chórem na spotkanie pt. Podejmowanie decyzji moralnych.

        6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Hannę Czechowicz, oraz na Wawelu i na cmentarzu salwatorskim śp. księdza infułata Janusza Bielańskiego, wieloletniego proboszcza katedry wawelskiej, jak również w Kolegiacie św. Anny i na cmentarzu rakowickim śp. profesora Jerzego Wyrozumskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...