Puste2 MENU
 | 

     1. Dziś w Kościele 3. Światowy Dzień Ubogich. Na Małym Rynku obchody według harmonogramu z plakatu. W Bożym Młynie o 13.00 obiad dla 50 chętnych. W kościele do skarbony na Kuchnię św. Jana Kantego zbieramy ofiary pokrywające organizację Dnia Ubogich. Ciesząc się obecnością wikariusza parafii św. Jacka, ks. Krzysztofa Jobdy, dzisiejszą tacę przeznaczamy na budowę kościoła św. Jacka tamże.

     2. W poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, we wtorek wspomnimy bł. Salomeę, zakonnicę, w środę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Wśród wszystkich, którzy przygotowali uroczystość święta Patronki dolnego kościoła, MB Miłosierdzia dziękujemy sumiście, ks. Markowi Kościelniakowi, jak również p. organiście Andrzejowi Garbieniowi, chórowi PanaMa, scholi młodzieżowej. Niech im Bóg błogosławi w czasie prób, naszej wspólnej modlitwy i w codziennym życiu. Chór zaprasza chętnych śpiewaków na spotkania we wtorki wieczorem, schole młodzieżowa i dziecięca w piątki wieczorem.
          Najbliższa niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

     3. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej czuwanie wigilijne przed tą uroczystością przed Najświętszym Sakramentem do godziny 21.00 animowane przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym  Manus Domini, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Honorową Straż NSPJ i Młodzież Oazową. W uroczystość Chrystusa Króla po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodziny ludzkiej.

     4. W bieżącym tygodniu codziennie o 18.00 Maraton Modlitewny Totus Tuus czyli modlitwa wdzięczności za Osobę i nauczanie św. Jana Pawła II. W najbliższy, trzeci czwartek miesiąca poszerzymy tą modlitwę o oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II. jak to regularnie od roku czynimy w ten dzień.
        W bieżącym tygodniu, ze względu na wyjazdy księży poza parafię okazja do spowiedzi św. wieczorem w poniedziałek i we wtorek tylko przed Mszą św. od godziny 18.05.

     5. W celu ujednolicenia błogosławienia dzieci, które nie przyjęły I Komunii św., a podchodzą  rodzicami lub same do stopnia komunijnego informujemy, że chętnie udzielimy błogosławieństwa tym dzieciom, które wyrażą chęć przyjęcia go przez gest przytkniętego do ust paluszka (podobny do gestu zachowania ciszy). Rodziców prosimy o rozmowę z dziećmi na ten temat i wypracowanie nawyku wykonania gestu. 
        Spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w sprawie strojów na uroczystość odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.15 w kościele dolnym.

      6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kolendo i śp. Juliana Gondka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...