Puste2 MENU
 | 
      
       1. Dziś 49 dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 153 przyjmuje pierwszą Komunię św.  
       Dziękujemy ks. Bogdanowi, Jubilatowi za przygotowanie katechetyczne dzieci, wychowawcom i nauczycielom dzieci, spowiednikom, rodzicom za współpracę z katechetą w ciągu roku, za pomoc w próbach, dekoracji i porządkowaniu kościoła, oraz za dar ołtarza w postaci czterech zielonych ornatów mszalnych.
       Dzieci z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy w białym tygodniu na nabożeństwo majowe i Mszę świętą codziennie o godzinie 18.00. Dziś nabożeństwo popołudniowe dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00.  
       Dziękujemy wszystkim którzy modlitwą, organizacją i obecnością uświetnili srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Bogdana.  
       Msza św. dziękczynna za przygotowanie dzieci przez ks. Bogdana z prośbą o Bł. Boże w pracy duszpasterskiej dla Niego ofiarowana od rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostanie odprawiona w piątek, 23.06 br. o godzinie 10.00.

      2. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10.30 uczniowie klas IV SP podziękują za rok przyjmowania Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w piątek od godziny 17.30 do 18.30. Wcześniej próba w kościele górnym o godzinie 17.00.

      3. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy odmówimy po odśpiewaniu Litanii do NMP przy krzyżu misyjnym w czasie nabożeństwa majowego. W środę wspomnimy NMP, Wspomożycielkę Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana i Dzień Matki. W sobotę w Katedrze Królewskiej na Wawelu święcenia prezbiteratu o godzinie 9.00. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

     4. Wspólnota oazowa na Widoku serdecznie zaprasza wszystkich byłych oazowiczów wraz z rodzinami a także wszystkich parafian do wspólnego świętowania 35-lecia istnienia, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 maja. O godzinie 10.00 strefa wspomnień w salce oazowej, o 12.00 Msza Święta w kościele dolnym.  Po niej grill i pilnik z zabawami na boisku Orlik przy ZSO nr 8. Zapraszamy.  
      Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej  jutro o 19.15. Pierwsza część to udział w spotkaniu o relacjach polsko-ukraińskich, potem w bibliotece parafialnej. 
      Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o 20.15 w bibliotece parafialnej.
      W czwartek o 19.15 Msza św. w kościele dolnym, po niej spotkanie formacyjne Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini w sali nr 2.

     5. Dysponujemy jeszcze 14 miejscami na wyjazd parafialny w Beskid Sądecki w sobotę, 10 czerwca. Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii. 

     6. Jutro w Bożym Młynie o 19.15 spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim na temat Polska - Ukraina. Historia i teraźniejszość. Wstęp wolny, ale można zakupić książkę - cegiełkę na rzecz Fundacji św. Brata Alberta w Radwanowicach. Zapraszamy.  

     7. Mamy jedną chętną osobę, która mogłaby wesprzeć finansowo program pomocy Syryjczykom Rodzina Rodzinie. Gdyby ktoś organizował grupę pomocy i był mu potrzebny kolejny uczestnik w grupie - prosimy o kontakt z proboszczem.