Puste2 MENU
 | 
       
       1. Dziś, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego modlimy się dla Jej obywateli o odważane spojrzenie w przyszłość oświecone łaską wiary, nadziei i miłości, o to by Europejczycy mieli świadomość obecności Krzyża i Ewangelii na Starym Kontynencie od 2 tys. lat.
        Naszą modlitwą okazujemy również wdzięczność naszym matkom. 
 
       2. W ostatnim tygodniu maja nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 18.00. Przy kapliczce na ulicy Filtrowej modlitwa maryjna w każdy dzień powszedni o 20.00. W piątek ostatnie nabożeństwo majowe z procesją. Od soboty rozpoczniemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 18.00.

       3. W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w czwartek św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika i Dzień Dziecka. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
       W pierwszą sobotę czerwca odwiedziny chorych od 9.30. W niedzielę po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

      4. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy odmówimy po odśpiewaniu Litanii do NMP przy krzyżu misyjnym w czasie nabożeństwa majowego.

      5. Polecamy modlitwie wiernych ks. Łukasza obchodzącego w środę ósmą rocznicę święceń kapłańskich, księdza Wojciecha, który ucieszy się w piątek piątą rocznicą i ks. dra Grzegorza świętującego w najbliższą niedzielę 20. rocznicę święceń kapłańskich. 

      6. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali młodzież III klas gimnazjalnych i VIII klas Szkoły podstawowej oraz świątynię do bierzmowania, a ks. infułatowi Władysławowi Gasidle za udzielenie tego sakramentu naszej młodzieży. Dziękujemy za rok pobożności eucharystycznej dzieci z klas IV SP. Wspieramy modlitwą powracającego do zdrowia ks. bpa Jana Szkodonia.

     7. W najbliższą środę tuż po Mszy św. wieczornej czyli o 19.15 koncert organowy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, Piotra Maziarza i Michała Wolana, którzy wykonają utwory dziewiętnastowiecznych kompozytorów paryskich. Szczegóły na plakatach w gablotach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

     8. Zapisy na wyjazd integracyjny w Tatry 15 czerwca, o którym więcej na stronie internetowej parafii, po każdej Mszy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

     9. W Bożym Młynie dziś po Mszy św. o godzinie 10.30 przedstawienie Baśniowej Kapeli dla dzieci pt. Opowieści z Rusinowej Polany,  rozmowy o edukacji, zwłaszcza o budowaniu poczucia własnej wartości w poniedziałek o godz. 18.00, dyżur studentów informatyki również w poniedziałek od 17.00 do 19.00 rozpoczęcie trzytygodniowego cyklu spotkań mającego na celu pogłębienie osobistej relacji z Bogiem poprzez lekturę Pisma św. i świadectwa w czwartek po wieczornej Mszy św.

     10. Od października 2018 roku na ogrzewanie kompleksu parafialnego wydaliśmy 45059,7 PLN i na abonament grzewczy 20204,75 PLN, czyli łącznie 65264,45 PLN . Oczekujemy na majową, mamy nadzieję, że ostatnią fakturę za ciepło w bieżącym sezonie grzewczym. W pierwszą niedzielę czerwca zbierzemy ostatnią przedwakacyjną składkę na cele inwestycyjne w parafii, która zastępuje też dotychczasową zbiórkę łączników przed Bożym Ciałem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za niezawodną hojność.

    11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii św. Mikołaja w Liszkach śp. Aleksandra Krukowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...