Puste2 MENU
 | 
      
       1. W piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, matki i głowy wszystkich kościołów katolickich, katedry biskupa Rzymu. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
        W najbliższą niedzielę Narodowe Święto Niepodległości, w 100-tną rocznicę uzyskania jej przez Polskę po 123 latach zaborów. Każda Msza św. w ten dzień połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie dla nas swoistą godziną wdzięczności za nasze życie w wolnej Ojczyźnie, w pokoju i bezpieczeństwie. Msze św. Za Ojczyznę odprawimy w niedzielę o godzinie 12.00 i w piątek o godzinie 10.00 z udziałem dzieci i  młodzieży ze szkół i przedszkoli na terenie parafii. Po tej Mszy św. przedstawienie patriotyczne przygotowane przez społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. prof. Akademii Krakowskiej, św. Jana Kantego.
        W sobotę po wieczornej Mszy św., w wigilijny wieczór Narodowego Święta Niepodległości czuwanie modlitewne przygotowane przez Róże Różańcowe od 19.15 do 21.00. Będzie to okazja do odmówienia cząstki różańca św. i modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. W najbliższą niedzielę o 19.30 w Bożym Młynie wieczornica poświęcona na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i świętowania, które możemy wyrazić między innymi przez przyjęcie komunii św. w intencji Ojczyzny i udekorowanie naszych mieszkań flagami narodowymi.

       2. Modlitwa z odczytywaniem wypominków jednorazowych do czwartku włącznie o godzinie 18.00. Od dzisiaj odczytujemy nową edycję wypominków rocznych przed Mszami św. o godzinie 7.30, o 12.00 i o 17.00. W intencji wypominanych w wypominkach jednorazowych i rocznych odprawimy 11 Mszy św. w każdy pierwszy piątek miesiąca od grudnia do października 2018 r. o godzinie 7.00. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane przy zgłaszaniu wypominków.
       Przypominamy, że do 8 listopada po nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych przynajmniej w myśli zyskujemy odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku po modlitwie i nawiedzeniu cmentarza zyskujemy odpust cząstkowy.

       3. W poniedziałek lub wtorek o godzinie 19.00 spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 3. gimnazjum i 8 SP. Kandydaci z grupy poniedziałkowej przynoszą na spotkanie Pismo św. We wtorek o 20.30 w bibliotece na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego. Wśrodę na Mszę św. wieczorną zapraszamy członków Rodziny Radia Maryja. W czwartek wieczorem 7. spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczniemy od udziału we Mszy św. o godzinie 18.30. 

       4. W niedzielę 21. października zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadziliśmy liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. W naszym kościele uczestniczyło 2785  wiernych co (przy założeniu, że parafia liczy ok. 6 tys. wiernych i wszyscy uczestniczący byliby naszymi parafianami) daje 46,4 % ogólnej liczby wiernych naszej parafii, czyli o 3,8 % mniej niż w ubiegłym roku. 44 % z uczestniczących i 39 % komunikujących to mężczyźni. Odpowiednio o 4% i 9 % więcej niż w ubiegłym roku. Czterech z dziesięciu uczestniczących we Mszy św. przyjęło komunię św. Dziękujemy Oazie, lektorom i ministrantom za posługę liczenia.

       5. W październiku br. na przycianie tui wokół placu kościelnego, na oprawę tryptyku Pauper venit. Christus venit. Spotkanie św. Jana Kantego z żebrakiem w stołówce akademickiej, oraz na rzeźbiony krucyfiks, dzieła dedykowane do jadalni plebańskiej i przygotowanie uroczystości odpustowej (dekoracja i ciasto) wydaliśmy 16 tys. PLN. Trwają prace przy wykonaniu miejsc do siedzenia dedykowanych do kaplicy MB Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary składane przez wiernych, w tym za dzisiejszą, na cele inwestycyjne. 

       6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Łącznego w parafii Narodzenia NMP w Minodze. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...