Puste2 MENU
 | 
wiara swiatlo        Kochani!

       Dziękuję Wszystkim, którzy byli wczoraj na spotkaniu. Paulina i Ela opowiadały o niedawnej rodzinnej wyprawie do Rzymu. Bardzo dużo zwiedziły: były we wszystkich najważniejszych bazylikach, uczestniczyły też w modlitwie Anioł Pański z papieżem. Paulina dzielnie się spisywała, także w samolocie. Po Rzymie cała ekipa poruszała się metrem, a mieszkali w wynajętym apartamencie w pobliżu Coloseum. Ela zaproponowała, żebyśmy kiedyś pojechali do Rzymu wspólnie. Pomysł dobry, od dawna się do tego przymierzamy, Ela opowiedziała o możliwości tańszego pobytu w Rzymie - w domu pielgrzyma im. Jana Pawła II.
       Paula przyniosła też wiadomość o narodzinach bratanicy. Radek ma teraz siostrę - Klarę. Klara i Mama czują się dobrze. Gratulacje!!!
       Podczas spotkania modliliśmy się za wszystkich, którzy przyjść nie mogli. Powiedziałem też parę słów o trwającym Roku Miłosierdzia. W załączeniu przesyłam dwa zdjęcia.
       Przypominam jednocześnie, że w najbliższy weekend będą rekolekcje "Wiary i Światła". Odbędą się one w dwóch miejscach - najpierw w Mogile, a potem u oo. Karmelitów na Rakowickiej.
12 marca  w sobotę o godz. 15 zaplanowano Drogę Krzyżową w Sanktuarium Krzyża św. w Krakowie Mogile. Będzie możliwość spowiedzi!!!
13 marca w niedzielę o godz. 15 będzie Msza święta u OO. Karmelitów na ulicy Rakowickiej.
Niestety, ja nie będę się mógł wybrać ani w jeden, ani w drugi dzień. Ale zachęcam, żeby przynajmniej w jednym z zaproponowanych spotkań wziąć udział.
Nasza wspólnotowa Droga Krzyżowa odbędzie się w Łagiewnikach 23 marca o godz. 18, a potem jesteśmy zaproszeni na herbatkę do Piotrka. Ale o tym - podobnie jak o obozie - jeszcze napiszę osobno.
Ściskam Wszystkich serdecznie -

                                                     Wojtek

       ***
 
       Jesteśmy wspólnotą należącą do międzynarodowego ruchu "Wiara i Światło". Ruch ten tworzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzice i przyjaciele-wolontariusze. Jego celem jest ukazywać niepowtarzalną wartość każdej osoby i uświadamiać, że ci, których postrzegamy jako "słabych", nie tylko potrzebują naszej pomocy, ale sami są "wielkimi darczyńcami". Nasza wspólnota istnieje od 1993 roku. Spotykamy się raz w miesiącu w salce przy dolnym kościele, a latem wyjeżdżamy na obozy, które sami musimy zorganizować.       
         Wspólnota nie jest duża: na niektórych spotkaniach jest 10 osób, na innych - 20 i więcej. Są wśród nich osoby z zespołem Downa i osoby z porażeniem mózgowym. Nie robimy niczego wielkiego: modlimy się wspólnie, rozmawiamy o tym, co u kogo słychać, częstujemy się przyniesionymi smakołykami. W ten sposób staramy się wspierać jedni drugich swoją obecnością.
Informacje o naszych spotkaniach podawane będą na bieżąco podczas ogłoszeń parafialnych. W polsce jest nas więcej: 
http://www.wiaraiswiatlo.pl/
można nas też znaleźć na faceebook'u