Puste2 MENU
 | 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 7.30 zmianka tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary.

2. Rozpoczął się październik – miesiąc różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiane będą o godz. 17.45 we wszystkie dni tygodnia. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzieci za udział w różańcu będą otrzymywały specjalne naklejki. Za odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy także do włączenia się w Żywy Różaniec. Zgłoszenia chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową w zakrystii. W październiku we wszystkie dni tygodnia liturgia sprawowana będzie w górnym kościele. 

3. Kalendarz liturgiczny

* poniedziałek /2.10./ - wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ;

* środa/4.10./ - wspomnienie św. Franciszka, patrona ekologów;

* czwartek /5.10./ - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej – Godzina Święta;

* piątek /6.10./ - I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.30 oraz od 16.30 do 19.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu;

* sobota/7.10./ - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. I sobota miesiąca.           O 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo.

4. Odwiedziny chorych: ks. Wojciech w piątek od 14.00, pozostali księża w sobotę od 9.00.

 5. W przyszłą niedzielę /8.10/ w Łagiewnikach diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Początek o godz. 15.00.

 6. Również w przyszła niedzielę Siostry Klawerianki z Nigerii podzielą się z nami świadectwem powołania misyjnego. Będą rozprowadzać „Magazyn Misyjny” a dla smakoszów „Kawę z Misją” z dochodem na projekty misyjne wspierające głodujących, edukację dzieci w krajach misyjnych i pracę misjonarzy.

 7. Boży Młyn serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Jesiennego i tych, którzy wzięli w nim udział. Bóg zapłać również za ofiary złożone do skarbony.        W środę /4.10/ o godz. 12.00 przy kawie i ciasteczku wykład dla seniorów: "Nasze radości, smutki, tęsknoty czyli co warto wiedzieć o emocjach, żeby nam się lepiej żyło".

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli wywiad z nowo kreowanym kardynałem Grzegorzem Rysiem, w Gościu Niedzielnym artykuły o aniołach i parafii jutra. Gość Extra poświęcony jest Matce Boskiej. Przyjemnej lektury.

 9. Niech Maryja w modlitwie różańcowej wyprasza łaski dla Kościoła, Ojczyzny i dla naszych rodzin.