Puste2 MENU
 | 


        PanaMa Chór powstał w naszej parafii w 2015 roku, jako inicjatywa przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Chyba najśmielsze oczekiwania wszystkich przerosło, że regularnie spotykać będziemy się również 4, czy 5 lat później, i to w powiększającym się gronie, a w międzyczasie wraz ze scholką dziecięcą Boże Nutki wydamy płytę W Imię Twoje.
     Spotykamy się co wtorek o godzinie 19:15 na półtoragodzinnej próbie w Bożym Młynie. Oprócz tego staramy się raz w miesiącu ubogacać śpiewem niedzielne Eucharystie w naszym kościele. Zdarza nam się również gościć w innych parafiach, czy miejscach gdzie poprzez śpiew możemy wspólnie zdziałać jakieś dobro.
     Jak przystało na chór, każdy z nas śpiewa w jednym z czterech głosów – sopranie, alcie, tenorze lub basie. Pracujemy pod batutą pani dyrygent – Violetty Szopy-Tomczyk. To zawodowy muzyk (skrzypaczka współczesna i barokowa) i instruktor śpiewu (SLS).  Większość chórzystów nie posiada wykształcenia muzycznego, część z nas nawet nie potrafi czytać nut, ale zupełnie nam to nie przeszkadza. Chcemy tworzyć harmonię dźwięków przy pomocy naszych głosów, tworzymy również harmonię jako wspólnota. Jesteśmy zgraną grupą o szerokim przekroju wiekowym i zawodowym, która doświadczyła Bożej Miłości i chce o Niej opowiadać innym właśnie poprzez śpiew. 
     Jesteśmy otwarci na nowych członków. Gwarantujemy, że przy odrobinie chęci i pozytywnym nastawieniu, każdy wśród nas poczuje się jak u siebie. Serdecznie zapraszamy, bez względu na umiejętności, wiek, zawód i wszystko, co w naszych głowach może wydawać się jakimkolwiek ograniczeniem!

         ***
        Kontakt:
Violetta Szopa-Tomczyk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Twarze sacholi ŚDM